اف ای کاپ ۱۹۹۷

اف ای کاپ ۱۹۹۷

دور پنجم چلسی باید به مصاف لستر می رفت و این بار چلسی بود که ۲-۰ برده را ۲-۲ مساوی کرد که بازی تکرار شود. بازی تکراری مساوی شد و در وقت های اضافه ارلاند جانسن یک پنالتی گرفت تا بعد از گل شدن آن توسط فرانک لبوف، شاگردان مارتین اونیل حذف شوند.

چلسی با پیروزی ۴-۱ مقابل پورتسموث راهی نیمه نهایی مقابل ویمبلدون در هایبوری شد.

چلسی که ۴-۲ در اوایل فصل به این تیم باخته بود، انتظار می رفت که باز هم نگرش فیزیکی و خشن این تیم برای چلسی دردسر ساز شود ولی گل مارک هیوز قبل از پایان نیمه اول، نگذاشت این اتفاق با موفقیت برای ویمبلدونی ها به پایان برسد.

زولا گل دوم را به زیبایی زد و هیوز نتیجه کار را در آخرین لحظات ۳-۰ کرد تا هواداران چلسی را به سرزمین رویا ها بفرستد!

قهرمانی ۱۹۹۷ چلسی در اف ای کاپ همواره توسط هواداران به نیکی یاد می شود چرا که اولین قهرمانی آبی ها بعد از کسب همین جام در ۱۹۷۰ بود.

تیم رود گیلیت باید به مصاف میدلزبروی برایان رابسون، تیمی که هفته گذشته از لیگ برتر سقوط کرده بود می رفت که با گل های ادی نیوتون و روبی دیمتئو به سادگی از چلسی هم شکست خورد تا در فاصله یک هفته اتفاقات تلخی برای اسطوره  سابق منچستر یونایتد رقم بخورد.

راه چلسی به ومبلی سخت بود، آن ها با یک برد ۳-۰ در دور سوم برابر وست برومویچ آلبیون در بریج استارت کار را زدند. لیورپول رقیب بعدی بود که بازی با این تیم یکی از خاطره انگیز ترین بازی ها در استمفوردبریج است. در نیمه اول چلسی ۲-۰ عقب افتاد، با این حال گل های مارک هیوز و زولا در نیمه دوم کار را مساوی کرد و سپس جانلوکا ویالی با دو گلی که زد بعد از ظهری به یاد ماندنی در بریج رقم زد.