اف ای کاپ ۲۰۰۹

اف ای کاپ ۲۰۰۹

ری ویلکینس که پس از برکناری اسکولاری به صورت موقت هدایت تیم را بر عهده گرفته بود و در حالی که هدینک نیز از نزدیک بازی را تماشا می کرد، توانست بازی ۱-۰ باخته را با برد ۱-۳ تعویض کند و هتریک آنلکا یکی از مهم ترین نکات این بازی بود.
برد ۲-۰ مقابل اونتری نیز که با گل های الکس و دروگبا حاصل شد، چلسی را به مرحله نیمه پایانی رقابت ها رساند. جایی که چلسی باید در مقابل آرسنال در ورزشگاه ومبلی صف آرایی می کرد. بازی با گل تئو ولکات برای آرسنال آغاز شد با این حال گل های فلورنت مالودا و دروگبا شرایط را به سود چلسی تغییر داد.
در بازی پایانی نیز که در بعد از ظهر یکی از آخرین روزهای ماه می برگزار شد، با رکورد شکنی لوئیس ساها همراه بود جایی که او موفق شد یکی از سریع ترین گل های تاریخ رقابت های اف ای کاپ را وارد دروازه چلسی نماید. با این حال ضربه سر دروگبا در ادامه نیمه نخست بازی را به تساوی کشاند و پس از آن نیز گلزنی فرانک لمپارد جام قهرمانی را به تیم چلسی اهدا کرد تا گاس هیدینک مربیگری موقت خود در چلسی را همراه با جام به پایان رساند.

در فصلی که آبی های لندن پس از کسب نتایج ضعیف با لوئیس فیلیپه اسکولاری کار خود را با گاس هیدینک ادامه دادند، موفق شدند در بازی پایانی اف ای کاپ در ومبلی با شکست دادن اورتون قهرمانی خود را جشن بگیرند.

در دور سوم این رقابت ها تیم چلسی در بازی نخست برابر تیم لیگ یکی ساوثند یونایتد با نتیجه ۱-۱ در استمفورد بریج متوقف شد.

در بای برگشت که در یک بعد ظهر با هوای مه آلود برگزار شد، چلسی با یک گل که از روی ضربه کرنر به ثمر رسید از رقیب خود عقب افتاد، با این حال میشائیل بالاک بازی را به تساوی کشاند و پس از آن نیز گل های سالمون کالو، نیکلاس آنلکا و فرانک لمپارد برد لذت بخشی را تقدیم هواداران کرد.

پس از آن گل های بالاک و لمپارد که از روی ظربات ایستگاهی به ثمر رسید، باعث کنار رفتن ایپسویچ از رقابت ها شد. پس از آن نیز آبی ها در دور پنجم رقابت ها به مصاف واتفورد رفتند.