اف ای کاپ ۲۰۱۲

اف ای کاپ ۲۰۱۲

چلسی با برتری بزرگ ۵-۱ مقابل تیم همشهری، تاتنهام به بازی نهایی راه پیدا کرد. دروگبا نخستین گل بازی را به ثمر رساند و پس از آن گل فرانک لمپارد که از روی ضربه آزاد و از فاصله ۳۵ یاردی به ثمر رسید و پس از آن نیز ماتا، رامیرس و مالودا دیگر گلزنان آبی های لندن در این بازی یک طرفه بودند.چلسی با برتری خانگی ۴-۰ مقابل پورتسموث که در سال ۲۰۱۰ به بازی نهایی رقابت های اف ای کاپ رسیده  بود، رقابت های سال ۲۰۱۲ را آغاز کرد. پس از آن نیز یک برد نزدیک مقابل  کوئینز پارک رنجرز که در بازی تکراری و خانه حریف بدست آمد چلسی را راهی مرحله بعدی این رقابت ها کرد.

پیروزی خانگی مقابل لستر سیتی از آن جهت اهمیت داشت که نخستین بازی چلسی با مربیگری روبی دیمتئو بود و آبی های لندن توانستند با پیروزی در این بازی، به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها راه پیدا کنند.

 

برتری مقابل لیورپول، چهارمین قهرمانی چلسی در اف ای کاپ در مدت شش سال بود و تدام موفقیت های آبی های لندن در قدیمی ترین رقابت های رسمی دنیا، قابل ستایش بود.

گل دقایق ابتدایی  رامیرس و همچنین گل دیدیر دروگبا که در نیمه دوم به ثمر رسید، پیروزی چلسی را پیش از به صدا درآمدن سوت پایان بازی مسجل کرد. از سوی دیگر مهاجم ساحل عاجی به نخستین بازیکنی تبدیل شد که توانست در چهار بازی نهایی این رقابت ها موفق به گلزنی شود.

البته گل اندی کارل در نیمه دوم دقایق پایانی بازی را حساس تر کرد، با این حال خط دفاعی چلسی به رهبری تری یکی از روزهای خوب خود را سپری کرد و چلسی توانست جام های دوگانه قهرمانی اروپا و اف ای کاپ انگلستان را کسب کند.