جام خیریه ۱۹۵۵

جام خیریه ۱۹۵۵

در سوی دیگر میدان بنتلی که سابقه حضور در تیم مقابل را نیز داشت، به خوبی توانست ارزش های بسیار زیاد خود را نشان دهد و بازی چشم نوازی را به نمایش گذاشت.

چلسی در نیمه دوم توانست با اشتباه آلف مک میشل و روی ارسالفرانک بلانستون به گل پیروزی دست یابد و پس از آن نیز در مدت کوتاهی اختلاف دو برابر شد.

این بار بنتلی بود که توانست روی ضد حمله سریع آبی ها و ارسل زیبای اریک پارسونز از سمت راست، اختلاف را دو برابر کند.
در نهایت بلانستون توانست شب رویایی خود را با گل سوم چلسی در دقیقه ۸۰ کامل کند و آبی های لندن را به نخستین قهرمانی خود در رقابت های جام خیریه  برساند.

نیوکسل پس از پیروزی ۳-۱ مقابل تیم منچستر سیتی در بازی نهایی اف اس کاپ، برای قهرمانی در جام ۱۹۵۵ خیریه مقابل آبی های لندن قرار گرفت.
البته برخلاف نسخه کنونی رقابت ها، بازی نهایی در ومبلی برگزار نمی شد و ورزشگاه استمفورد بریج در یک بعد از ظهر چهارشنبه پذیرای این دیدار حساس بود و تنها ۱۲۸۰۲ نفر از نزدیک شاهد این رقابت بودند.
البته این دیدار بیش از آن که یک دیدار با نمایش تیمی باشد، به رقابتی تک به تک میان دو مهاجم وسط دو تیم روی بنتلی برای آبی های لندن و جکی میلبورن برای راه راه پوشان نیوکاسل بود.

میلبورن که به عنوان یک اسطوره برای هواداران نیوکاسل شناخته می شود، بازی آرامی را سپری کرد و بیش از آن که بتواند خودنمایی کند، این مدافعان مستحکم چلسی با رهبری  کن ارمسترانگ بودند که به خوبی توانستند او را کنترل کنند.