جام خیریه ۲۰۰۰

جام خیریه ۲۰۰۰

وی که با ۱۵ میلیون پوند در انتقالی بزرگ به چلسی پیوسته بود در اواسط نیمه نخست توانست با تأثیرگذاری بر روی ضربه سر گوستاوو پویت توانست دروازه فابیان بارتز را باز کند.

البته منچستر یونایتد نیز با اخراج روی کین در نیمه دوم بیش از پیش بازی را به آبی های لندن واگذار کرد و این شاگردان جیانلوکا ویالی بودند که توانستند طرفداران خود را خوشحال از ورزشگاه خارج کنند. ماریو ملچیوت دیگر هلندی آبی های لندن موفق شد اختلاف را دو برابر کند.

این برد برای سه تن از بازیکنان چلسی، خاطره انگیز بود چرا که علاوه بر هسلبنک، استانیچ و ایدور گودیانسن نیز نخستین بازی خود را برای آبی های لندن تجربه کرد، که در نهایت با قهرمانی آبی های لندن همراه بود.

آبی های لندن با پیروزی مقابل استون ویلا و قهرمانی در رقابت های اف ای کاپ، برای قهرمانی در ۲۰۰۰ جام خیریه مقابل تیم قدرتمند منچستر یونایتد قرار گرفتند که در فصل۰۱-۲۰۰۰ قهرمان رقابت های لیگ برتر انگلستان شده بود. البته ستاره های شیاطین سرخ نتوانستند مانع شکست تیم خود باشند و چلسی با یک پیروزی راحت ۲-۰ صفر توانست به مقام قهرمانی دست پیدا کند.

آبی های لندن که از نخستین لحظه های بازی، توانستند کنترل توپ و میدان را در اختیار بگیرند و خیلی زود می توانستند روی ارسال جانفرانکو زولا و ضربه سر ماریو استانیچ از حریف خود پیش بیافتند با این حال ضربه وی با اختلاف کمی از تیرک دروازه به بیرون رفت.

البته پس از آن چلسی همچنان به بازی هجومی خود ادامه داد و مزد تلاش های خود را با گل جیمی فلوید هسلبنک دریافت کرد.