کانون هواداران چلسی در ایران ، در سال ۱۳۸۵ کار خود را به طور جد و در قالب وب سایت و با هدف تولید محتوا و ایجاد محیطی دوستانه برای هواداران فارسی زبان چلسی با مدیریت محسن ثمودی شروع کرد.

این کانون با برگزاری قرار های اینترنتی و حضوری ، اطلاع رسانی اتفاقات پیرامون تیم چلسی توانست از محبوبیت قابل توجهی در میان هواداران این تیم در ایران بدست آورد که این محبوبیت حاصل زحمات دوستان وقت و هواداران همیشگی تیم چلسی بوده است.

چلسی لندن دات آی آر ، پایگاه اصلی این کانون می باشد که هواداران می توانند با ورود به این سایت از امکانات آن استفاده نموده و در صورت تمایل می توانند با عضویت در کانون شیر های آبی به بحث و تبادل نظر با دیگر هواداران بپردازند.

کانون هواداران چلسی در نظر دارد با حمایت همه جانبه هواداران و فعالیت گروه مدیریت آن روز به روز به سرعت پیشرفت خود افزوده و راه پشتیبانی هواداران گام مثبت بردارد.

در سالهای فعالیت این کانون می توان به نقش اصلی افزودن نام ایران به نام کشور های مورد نظر باشگاه در نظر سنجی ها و ثبت نام در باشگاه هواداران این تیم اشاره کرد که در سال ۱۳۸۷ پس از حذف نام کشور عزیزمان ، به دلیل مسائل غیر فوتبالی اشاره کرد که با هماهنگی کانون هواداران با باشگاه چلسی این امر خاتمه یافت و نام ایران به نامهای دیگر کشور ها اضافه شد.

در آبان ماه ۱۳۹۰ ، کانون هواداران چلسی از سوی باشگاه چلسی به عنوان نماینده رسمی هواداران در این کشور انتخاب و معرفی شد و کارش را به طور رسمی و زیر نظر مستقیم باشگاه ادامه داد.

امید است با حضور شما در برنامه های این کانون مارا بر ادامه روند کاری خود که وظیفه ای بر گردن ما می باشد دلگرمی بخشیده و همچون گذشته مارا تنها نگذارید