لیگ برتر انگلستان ۰۵-۲۰۰۴

لیگ برتر انگلستان ۰۵-۲۰۰۴

 با این حال فاصله چلسی با نزدیک ترین دنبال کننده خود ۹ امتیاز بود.نوریچ تا دقایق آخر در کارو رود با چلسی که به تازگی لیگ کاپ را برده بود مساوی می کرد تا این که گل های دیر هنگام کژمان و کاروالیو، اعصاب همه را آرام کرد. این در حالی بود که منچستر یونایتد با کریستال پالاس مساوی کرده بود.

بعد از حذف بارسلونا در لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا، سوس آبی ها تیم های ضعیف وست بروم، کریستال پالاس و ساوتهمپتون را در هم کوبیدند تا در آغاز آوریل ۱۳ امتیاز از رقبای خود جلو باشند.هیچ چیزی نمی توانست اولین  لیگ چلسی در ۵۰ سال را متوقف کند.

مساوی برابر بیرمنگام و آرسنال در قهرمانی چلسی تاخیر انداخت، ولی آبی ها ۳۰ اوریل به بولتون سفر کردند و می دانستند که یک پیروزی قهرمانی آن ها را تثبیت خواهد کرد. دو گل از فرانک لمپارد او را ۲۰ گله کرد و چلسی را هم قهرمان لیگ برتر.

ستاره کم سر و صدای چلسی ماکه لهله تنها گل بازی برابر چارلتون را در بریج به ثمر رساند و تیاگو هم با گل وحشتناک خود باخت را برای منچستر یونایتد در الدترافورد رقم زد. با کسب ۹۵ امتیاز و خوردن تنها ۱۵ گل چلسی رکورد های زیادی را شکاند.

چیزهای بزرگ را از قهرمان اروپا  آقای خاص بخواهید کسی که بعد از خروج کلودیو رانیری به عنوان سرمربی چلسی منصوب شد. همه چیز با برد ۱-۰ مقابل منچستر یونایتد با تک گل ایدور گودیانسن، به خوبی شروع شد.

چلسی که تا اواسط ماه اکتبر و بازی با آرسنال شکست نخورده بود.

سرانجام با پنالتی آنلکا به سیتی باخت. آبی ها  تنها با دو گل خورده و   ۶ پیروزی پیاپی حرکت به سوی هدف را ادامه می دادند به هایبوری سفر کردند. جایی که با گلزنی کاپیتان جدید جان تری و ایدور گودجانسن در مقابل گل های تیری آنری به تساوی رسیدند.

سال جدید با برتری در آنفیلد برای یاران تری شروع شد تا فاصله ۵ امتیاز شود. سپس پیروزی در وایت هارت لین در روزی که آرسنال با یک نمایش ضعیف مقابل بولتون متوقف شد و سپس یک برد خفیف برابر بلکبرن که پتر چک با مهار پنالتی مانع از دست رفتن امتیاز شد، حسی را به وجود آورد که آبی ها سال را سال خودشان ببینند.

منچستر سیتی باز هم با یک تساوی بدون گل در بریج برای چلسی داستان ساز شد.