لیگ برتر انگلستان ۱۰-۲۰۰۹

لیگ برتر انگلستان ۱۰-۲۰۰۹

پیروزی مقابل تیم آرسنال مهم ترین ویژگی ماه فوریه بود. در این ماه آبی ها بازی های پر فراز و نشیبی را سپری کردند که از میان آن ها می توان به باخت ۴ بر ۲ مقابل تیم منچستر سیتی و پیروزی های پرگل مقابل تیم های پورتسموث و استون ویلا اشاره کرد.

با این حال منچستر یونایتد موفق شده بود تا پیش از بازی در اولدترافورد با یک امتیاز از چلسی پیش بیافتد. در بازی رو در رو، گل جو کول توسط منچستر یونایتد روی گل با دست فردریکو ماکدا پاسخ داده شد با این حال دیدیر دروگبا که به عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شده بود بار دیگر با به ثمر رساندن یک گل ارزشمند ارزش های خود را نشان داد و باعث شد آبی ها در انتها با دو امتیاز بیشتر از تیم نخست شهر منچستر پیش گیرند. روند بی شکستی چلسی تا بازی با تاتنهام ادامه داشت تا آن که این تیم موفق شد در اواسط آوریل چلسی را شکست دهد.با  این وجود این شکست تأثیری در روند چلسی نداشت و سه پیروزی پیاپی در ادامه راه برای شاگردان آنجلوتی بدست آمد. هتریک کالو در مقابل استوک که با پیروزی ۷ بر صفر همراه شد به همراه پیروزی مقابل لیورپول در آنفیلد کسب عنوان قهرمانی را بسیار آسان کرده بود و بازی با ویگان در استمفوردبریج نیز نمی توانست باعث نگرانی هواداران شود.

گل نیکلاس آنلکا در ۵ دقیقه ابتدایی تیم چلسی را پیش انداخت و فرانک لمپارد نیز در فصلی بی نظیر با به ثمر رساندن بیست و هفتمین گل فصل خود از روی نقطه پنالتی پیش از اتمام نیمه اول چلسی را ۲ بر صفر پیش انداخت. گل های کالو، آنلکا و هت تریک دروگبا که باعث شد به عنوان گلزن ترین بازیکن فصل شناخته شود به همراه گل لحظات پایانی اشلی کول نیز پیروزی ۸ بر صفر را برای آبی های لندن به ارمغان آورد.

در انتها تیم چلسی با ارائه بازی های زیبا و طرفدار پسند توانست عنوان قهرمانی لیگ برتر جزیره را بدست آورد. ۱۰۳ گل زده در ۳۸ بازی و ۱۷ کلین شیت که دستکش طلایی را برای پیتر چک به ارمغان آورد نشان از حاکمیت بی نظیر تیم چلسی در این فصل داشت.

چهارمین قهرمانی چلسی در لیگ برتر انگلیس پس از گذشت چهار سال در فصل ۲۰۱۰-۲۰۰۹ به دست آمد که نسبت به انتظار ۵۰ ساله برای قهرمانی دوباره در انگلیس که در سال ۲۰۰۵ کسب شد مدت زمان بسیار کوتاه تری است. با این حال قهرمانی در فصل ۲۰۱۰-۲۰۰۹ از آن جهت اهمیت دارد که به سه فصل قهرمانی های پیاپی تیم نخست شهر منچستر پایان داد.

نخستین بازی فصل نوید فصلی درخشان را برای طرفداران چلسی می داد. جایی که دیدیر دروگبا نخستین گل فصل را برای آبی های لندن به ثمر رساند. کار ارزشمند دروگبا در این گل که از زاویه ای بسیار بسته و در وقت های تلف شده به ثمر رساند، ستودنی بود.

پیروزی بر ساندرلند که با ترکیب نا آشنای ۴۴۲ الماسی به دست آمد، تیم چلسی را با ۱۸ امتیاز از ۶ بازی دست نیافتنی کرده بود. البته تاتنهام که به عنوان تیم پدیده فصل شناخته شده بود، با شکستی ۴ بر صفر استمفورد بریج را ترک کرد.

نخستین شکست چلسی در مقابل تیم پرتلاش ویگان بود. البته تصمیمات داوری در این باخت بی تأثیر نبود چرا که چلسی سرانجام با ۹ بازیکن بازی را به اتمام رساند. باخت بعدی نیز به تیم استون ویلا بود و این امر طرفداران را نگران کرده بود که چلسی وارد بحران جدیدی شده باشد. با این حال شارگردان کارلتو با واکنشی فوق العاده ۵ پیروزی پی در پی کسب کردند که در میان آن ها پیروزی های ۱ بر صفر مقابل منچستریونایتد و ۳ بر صفر مقابل آرسنال در استادیوم امارات از اهمیت دوچندانی برخوردار بودند. با این حال شکست مقابل منچستر سیتی باعث شد بازیکنان جدی تر از گذشته برای دست یابی به هدف خود تلاش کنند.

با آغاز سال جدید میلادی، آبی ها در موقعیت بسیار مناسبی برای کسب عنوان قهرمانی قرار داشتند و درهم شکستن ساندرلند با ۷ گل نشان از قدرت بلامنازع تیم چلسی داشت. ضربه سر جان تری نیز که در واپسین دقایق بازی با بارنلی به ثمر رسید باعث شد تیم چلسی در انتهای ژانویه با یک امتیاز اختلاف در صدر جدول قرار گیرد.