لیگ برتر انگلستان ۱۵-۲۰۱۴

لیگ برتر انگلستان ۱۵-۲۰۱۴

هازارد موفق به بردن جایزه اصلی و انتخاب به عنوان بهترین بازیکن از این دوره هیجان انگیز مسابقات شد.

دیگر بازیکنان تاثیر گذار چلسی، تیبو کورتوا در دروازه ،سسک فابرگاس در میانه میدان و سزار ازپلیکوئتا در سمت چپ خط دفاعی همیشه مطمئن بودند. ویلیان، اسکار، لویک رمی و دیدیر دروگبا که مجددا به تیم بازگشته بود در هنگام حمله قوای تیم را چند برابر می کردند.

فوتبالی که توسط تیم ارائه می شد به خصوص در نیم فصل اول، از با کیفیت ترین دوره هایی بود که در استمفورد بریج دیده شده است.

تلاش زیادی در ادامه فصل لازم بود و تیم نشان داد توانایی انجام آن را دارد، بدون شک مورینیو و مردانش شایسته ترین تیم برای قهرمان شدن بودند.

مردان خوزه مورینیو با فاصله و شایستگی موفق به کسب مقام اول شدند تا سه بازی باقیمانده پس از برتری ۱ بر صفر در استمفورد بریج مقابل کریستال پالاس جنبه تشریفاتی داشته باشد.

آبی ها فصل را با ۴ پیروزی پیاپی شروع کردند که شامل برد دراماتیک ۶-۳ و ۴-۲ به ترتیب مقابل اورتون و سوانسی می شد.

اولین شکست در ماه دسامبر و در نیوکاسل اتفاق افتاد. بعد از آن تا اولین روز ماه ژانویه، سیتی با چلسی هم امتیاز شد ولی واکنش شاگردان خوزه بی نظیر بود. در ۱۵ بازی بعدی، چلسی ۱۱ برد و ۴ مساوی گرفت و اختلافی ۱۶ امتیازی با نزدیک ترین رقیبش ایجاد کرد.

این یک تلاش تیمی بود، ۶ بازیکن یعنی برانیسلاو ایوانویچ، جان تری، گری کیهیل،نمانیا متیچ، ادان هازارد و  دیگو کوستا- در تیم منتخب سال پی اف ای انتخاب شدند.