لیگ کاپ ۱۹۶۵

لیگ کاپ ۱۹۶۵

آبی ها برای رسیدن به فینال آمار خیره کننده زدن ۱۸ گل را از آن خود کردند. بازی ها برای چلسی با برد ۳-۰ برابر بیمنگام آغاز شود و سپس با پیروزی ۴-۰ ناتس کانتی حذف شد. در دور چهار بازی مقابل سوانسی به لطف گل های دنیس براون و دو گل جوج گراهام ۳-۲ خاتمه یافت.

در دور پنجم بزرگ ترین شوک را ورکینگتون به آبی ها وارد کرد. بری بریجز دو گل زد تا چلسی وارد بحران شود، ولی چلسی توانست دو گل را جبران کند تا بازی به استمفودربریج کشیده شود.

بازی تکراری ۰-۰ بود تا این که اسگود باز هم ناجی چلسی شد و با زدن ۲ گل چلسی را وارد نیمه نهایی مقابل استون ویلا کرد. با پیروزی ۳-۲ در ویلا پارک در بازی رفت شانس آبی ها برای فینالیست شدن به شدت بالا رفت. ولی بازی برگشت در بریج بسیار مهیج و عصبی کننده برای هواداران چلسی دنبال شد. خصوصا وقتی که هیتلی ویلا را جلو انداخت تا در نیمه اول در مجموع بازی ها مساوی باشد،‌ولی گراهام قهرمان آن شب بریج بود و با گلی که زد چلسی را در مجموع با پیروزی ۴-۳ فینالیست رقابت ها کرد.

اولین لیگ کاپی که چلسی برد،‌ پیروزی در فینال رفت و برگشتی مقابل لستر سیتی بود.

چندین سال بعد از قهرمانی در لیگ، تیم جوان تامی دوچرتی در حال شکل گیری بود و این بهترین افتخار آن ها بود. بازی رفت در بریج بود. بابی تامبلینگ چلسی را جلو انداخت  ولی کولین اپلتون گل مساوی را در واپسین دقایق نیمه اول زد. بلافاصله تونی وینیبلز با گلی از روی نقطه پنالتی چلسی را جلو انداخت ولی ۴ دقیقه بعد روباه ها با گل گودفیلو بازی را به تساوی کشاندند.

در حالی که تنها ۹ دقیقه مانده بود، ادی مک کریدی که به طور کلی دفاع چپ بود ولی در آن مسابقه به عنوان مهاجم مرکزی ایفای نقش می کرد،‌گلی خارق العاده زد تا چلسی ۳-۲ برنده شود و دروازه گردن گوردن بنکس برای باری دیگر گشوده شود. بازی در نهایت با همین نتیجه خاتمه یافت.

بازی برگشت در لستر مساوی شد تا چلسی جوان قهرمان رقابت ها شود.