فابرگاس: زوج من و کوستا فوق العاده است

سسک فابرگاس که زوجی خارق العاده با دیگو کوستا در چلسی ساخته است، در گفتگو با چلسی تی وی به صحبت در این مورد پرداخت.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، سسک فابرگاس در گفتگو با تلویزیون باشگاه چلسی در مورد زوج خود با دیگو کوستا صحبت کرد.

این دو بازیکن هر دو از اسپانیا و در یک تابستان به استمفوردبریج آمدند. در همان فصل و در اکتبر بود که همکاری این دو بعد از گلی که کوستا مقابل آرسنال روی پاس بی نظیر فابرگاس به ثمر رساند مورد توجه قرار گرفت.

فابرگاس که این روز ها تعویض طلایی کونته محسوب می شود گفت: مشخصا می دانید که دیگو بازیکنی مهم برای چلسی و اتلتیکو مادرید در ۵ یا ۶ سال گذشته بوده است و یکی از بهترین مهاجمین فوتبال اروپاست.

من ارتباطی فوق العاده با او دارم، نه تنها در زمین، بلکه خارج از آن نیز بسیار نزدیکیم. او دوست من است، مردی فوق العاده است. همچنین در زمین بازی دوست دارم که با برندگان بازی کنم و قطعا او یکی از آن هاست. مشخصا اگر او را خوب بشناسید می دانید که درصد بالایی از پاس های شما را گل می کند، این فوق العاده است.

در اسپانیا مقابل هم بازی کرده ایم ولی همدیگر را خوب نمی شناختیم و یادم می آید که اولین بازی که با هم در زمین بودیم، اولین ارتباط را با همدیگر داشتیم و یک گل زدیم.

فابرگاس که ۸ سال را در آرسنال سپری کرده است، این هفته هم بازی خاص دیگری را برابر تیم سابقش تجربه خواهد کرد.

فابرگاس گفت: باید بازی خود را با توجه به مهاجمی که با آن بازی می کنید تطبیق دهید، چون بعضی از آن ها سریعند، بعضی از آن ها بیشتر دوست دارند که توپ را زیر پایشان قرار دهند، بعضی ها حرکات ترکیلی کوتاه در یک سوم دفاعی حریف را دوست دارند.

بعضی مهاجمین مثل دیگو کوستا حرکات طولانی را دوست دارند و در دو سال و نیم اخیر می توان دید که گاهی اوقات در زمین خودمان توپ دستم است و پاس های بلند می دهم، دیگو هم واقعا سریع، باهوش و قدرتمند است. پس باید بازی خود را با او تطبیق دهید.

برای مثال، بازی کردن با مهاجمی همچون دیگو کوستا یا تیری آنری با داوید ویا و ادواردو فرق دارد. وقتی در آرسنال بودم آن ها حرکات کوتاه را بهتر انجام می دادند پس شاید بهتر باشد که نزدیک به آن ها بازی کنید. در مورد دیگو یا حتی شاید ون پرسی،‌ آدبایور و تری آنری می شد فاصله بیشتری نسبت به آن ها داشت ولی این حس وجود دارد که می شود آن ها را راه انداخت.