چلسی-تاتنهام

چلسی ۴-۲ تاتنهام

چلسی در دیداری فوق‌العاده زیبا، پر هیجان و مهم موفق شد در ورزشگاه ومبلی تاتنهام را با نتیجه ۴-۲ در هم بکوبد و به فینال اف ای کاپ راه پیدا کند.

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، آبی‌ پوشان لندن با نیمکت نشین شدن هازارد و کوستا و با توجه به مصدومیت کیهیل، با ترکیب کورتوا، آکه، لوئیز، آزپلیکویتا، ماتیچ، کانته، موزس، آلونسو، ویلیان، پدرو و باتشوایی به این دیدار پا گذاشتند.

اولین گل چلسی در دقیقه ۴ به دست آمد. جایی‌ که آلدرورلد پدرو را پشت محوطه سرنگون کرد تا ویلیان با یک ضربه دقیق و زیبا از توی کاشته حساب کار را ۱-۰ به سود چلسی کند.

اما دیری نپایید که تاتنهام با یک سانتر و عدم یارگیری مناسب از آکه توسط هری کین با ضربه سر این بازیکن به گل تساوی دست یافت.

در ادامه در دقیقه ۴۳ موزس در محوطه جریمه توسط سان سرنگون شد و ویلیان از روی نقطه پنالتی گل دوم چلسی و خودش را به ثمر رساند.

اما تاتنهام باز هم موفق شد از روی سانتر زیبای اریکسون و فرصت شناسی‌ فوق‌العاده علی‌ یک گل زیبا را به ثمر برساند و حساب کار را ۲-۲ مساوی کند.

اولین کرنر چلسی در این دیدار در دقیقه ۷۴ به دست آمد، جایی‌ که فابرگاس تازه به زمین آمده توپ را روی محوطه جریمه تاتنهام فرستاد و در برگشت هازارد پشت محوطه صاحب توپ شد و با یک ضربه زمینی‌ استثنائی از بین ۱۰ بازیکن تاتنهام توپ را وارد دروازه کرد تا حساب کار ۳-۲ شود.

اما این پایان کار نبود در یک ضدّ حمله خوب هازارد توپ را پشت محوطه جریمه به ماتیچ رساند تا این بازیکن با یک ضربه سرکش، مهار نشدنی‌ و دیدنی‌ کنج دروازه تاتنهام را هدف بگیرد و یوریس تنها تماشاگر این گل باشد. این گل زیبا حساب کار را ۴-۲ به سود چلسی کرد.

چلسی با این برد روحیه بخش مقابل حریف قدر خودش که نزدیک‌ترین تیم به آن‌‌ها در لیگ برتر هم هست، موفق شد به فینال افت‌ای کاپ راه یابد تا با برنده آرسنال و منچستر سیتی روبرو شود.

صحنه‌های جذاب این دیدار را می‌‌توانید از طریق ویدئو زیر تماشا کنید: