کونته: به بازیکنانم اعتماد کردم

آنتونیو کونته از اعتماد به بازیکنان جوان و کنونی تیمش صحبت کرد و اینکه آنها باید تا آخر بجنگند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آنتونیو کونته سرمربی آبی ها که یک بعد از ظهر رویایی را در ومبلی با تیمش سپری کرد، بعد از پیروزی برابر تاتنهام در کنفرانس خبری شرکت کرد و در خصوص بازی تیمش و بازیکنانش صحبت کرد.

او ابتدا گفت:”رسیدن به فینال در اولین فصل حضورم یک دست آورد فوق العاده است، اما این فقط برای من نیست. شامل تمام بازیکنانم و برای باشگاه و کارکنان و هواداران می شود. ما بعد از یک بازی سخت در مقابل یک تیم قدرتمند، استحقاقش را داشتیم.دیدن چنین بازی ای فکر می کنم انگلستان باید افتخار کند که چنین فوتبالی دارد، با این سطح از توانایی بازیکنان. برای نیمه نهایی دیدن دو تیم قدرتمند و واقعا خوب یک مسابقه خوب است، نه فقط چلسی، برای تاتنهام هم همینطور است.”

وی همچنین در خصوص عدم حضور هازارد و کوستا در ترکیب ایتدایی تیمش گفت:”مطمئنا وقتی به اینجای فصل می رسید و می دانید که باید سه بازی سخت انجام دهید و یکی از آنها نیمه نهایی و یک بازی تاپ هست این را خوب می دانید که روز سه شنبه، دو روز و نیم دیگر باید یک بازی مهم در لیگ را انجام دهیمو یک تصمیم قدرتمند گرفتیم.”

کونته ادامه داد:” ما با ساوتهمپتونی بازی می کنیم که ۱۰ روز استراحت کرده است و تاتنهام هم یک روز بیشتر از ما زمان استراحت دارد و با کریستال پالاسی بازی می کند که فردا آنها بازی دارند (در مقابل لیورپول). شما باید مسئولیت تصمیمتان را بپذیرید و این یک مسئولیت پذیری فوق العاده است، شروع بازی بدون بازیکنان مهم تیم، راحت نیست.”

او درخصوص بازیکنان جوان تیمش که در ترکیب اصلی تیم بودند نیز گفت :”من خیلی راضیم که میچی (باتشوایی) این بازی مهم را شروع کرد و برای او و اعتماد به نفسش خیلی خوب است، برای آکی هم همینطور است. بازیکنی که از آکادمی تا اینجا آماده و باید از اینکه در چنین سطحی مشارکت دارد به خودش افتخار کند، این بازی راحتی نبود، اما به آنها اعتماد کردم، به تک تک بازیکنانم اعتماد کردم و امروز این را نشان دادم.”

کونته اضافه کرد:”من از ویلیان هم خیلی راضی ام، چرا که او یک فرم فوق العاده نشان داد، این فصل برای ویلیان به دلایل مختلفی فصل راحتی نبوده است.”

سرمربی آبی ها در انتهای صحبتش گفت :”حالا مهم این است که دوباره متمرکز شویم. ما دو روز و نیم وقت داریم تا استراحت و دوباره به خوبی آماده شویم چرا که ساوتهمپتون بازی سختی خواهد بود و ما باید با تاتنهام تا قهرمانی بجنگیم.”