چلسی ۴-۲ ساوتهمپتون

تیم فوتبال چلسی توانست از بازی سخت خانگی در برابر ساوتهمپتون حداکثر امتیازات را بدست آورده و همچنان یکه تاز صدر جدول باشد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، با توجه به اینکه اختلاف امتیاز چلسی و تاتنهام در هفته گذشته به ۴ امتیاز کاهش پیدا کرده بود، چلسی می بایست به فشار بیشتری به دیدار ساوتهمپتونی برود که نزدیک به ۱ هفته کامل بیشتر از چلسی استراحت کرده بود.

این بازی هم مانند بازی های اخیر چلسی گل زود هنگامی داشت که ادن هازارد در دقیقه ۵ بازی گل اول تیمش و مسابقه را به نام خود ثبت کرد.

اما این ساوتهمپتونی ها بودند که با فشار آوردن روی دروازه آبی ها، آنها را تهدید کردند تا اینکه بازهم روی اشتباهات فردی خط دفاع، توپ در یک رفت و آمد به رومئو، بازیکن سابق چلسی و کنونی قرمز و سفید پوشان بیافتد و او هم دروازه آبی ها را باز کند.

گری کیهیل که در صحنه گل چلسی می توانست بهتر عمل کند، نمایش ضعیف خودش را در وقت های اضافه نیمه اول جبران کرد و سانتر ارسالی روی دروازه ساوتهمپتون را پیش از کوستا که آماده زدن یک ضربه آکروباتیک بود، را با سر تبدیل به گل کند.

اما این پایان ماجرا نبود، کونته می دانست اگر به گل نرسد ممکن است ۳ امتیاز بازی را از دست بدهد. پس برای همین نیمه دوم هجومی ای را از چلسی دیدیم، که در دقیقه ۵۳ و خیلی زود چلسی به گل سوم توسط کوستا که از سانتر بی نقص فابرگاس نهایت استفاده را کرد و با ضربه سر دروازه حریف را بازکرد، رسید.

کوستا که چندی است در جدول گلزنان لیگ برتر عقب مانده است، یک گل دیگر در دقیقه ۸۹ به نامش ثبت کرد تا با ۱۹ گل زده بعد از لوکاکو و کین به طور مشترک با سانچز در رتبه سوم جای گیرد.

در دقایق پایانی بازی بود که باز هم روی یار گیری اشتباه گری کیهیل، ریان برتراند دیگر بازیکن سابق چلسی توانست با ضربه سر دروازه چلسی را باز کند تا بازی با نتیجه ۴ بد ۲ به سود آبی های لندن به اتمام برسد.

 

ترکیب تیم چلسی: کورتوا، کیهیل، آزپلیکوئتا، لوئیز، موسز (۸۶-تری) ، آلونسو، کانته، فابرگاس (۷۶-پدرو)، کوستا، هازارد (۸۹-ویلیان)

بازیکنان استفاده نشده: بگوویچ، آکی، چالوباه، باتشوایی

گل: هازارد (۵)، کیهیل (۴۵+۱)، کوستا (۵۳،۸۹)

کارت زرد:‌ کانته (۴۰)، فابرگاس (۴۹)