کنفرانس خبری کونته پس از پیروزی برابر ساوتهمپتون

آنتونیو کونته دلایل زیادی برای مثبت اندیشی بعد از پیروزی ۴-۲ چلسی برابر ساوتهمپتون داشت، پیروزی که باعث شد آبی های لندن با ۷ امتیاز اختلاف در صدر جدول قرار بگیرند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، در این مسابقه دیگو کوستا توانست پس از مدت ها در لیگ برتر گلزنی کند و در نیمه دوم توانست ۲ بار دروازه ساوتهمپتون را باز کند. ادن هازارد و گری کیهیل دو گل دیگر چلسی را به ثمر رساندند.

کونته که بعد از پیروزی ۴-۲ برابر تاتنهام در این مسابقه تیمش را با ترکیبی متفاوت به زمین فرستاده بود گفت: “مهم ترین چیز این است که به خودمان نگاه کنیم، امشب بردی بزرگ برایمان محسوب می شود. بالاتر از همه این که لازم است ۲ و نیم روز بعد از مسابقه برابر تیمی واقعا قوی و پس از صعود به فینال اف ای کاپ بازی کنید.”

“ساده نبود، تیمی بسیار قوی مقابلمان قرار گرفت که ۱۰ روز استراحت کرده بود. آن ها هیچ فشاری رویشان نیست پس می تواننستند از این جور بازی ها وقتی که برابر یک تیم صدر جدولی بازی می کنند، لذت ببرند. بازیکنان من تمایل زیادی  برای بردن بازی نشان دادند. فردا را استراحت می کنیم و برای بازی سختی دیگر برابر اورتون آماده خواهیم شد.”

“یک قدم روانشناسانه بزرگ بعد از باخت به یونایتد برداشتیم چون ۳ امتیاز از دست دادیم و بعدش باید خودمان را برای بازی با تاتنهام و یک بازی سخت دیگر در لیگ آماده می کردیم. به نظرم امتحانی بزرگ داشتیم و نمره ما بسیار خوب بود، به همین دلیل باید راضی باشم.”

“باید فکر کنیم که رقابت تمام نشده است.  در فینال اف ای کاپ حضور داریم ولی لیگ کاملا باز است. آماده ایم که تا آخرش بجنگیم و باید به آن چه این فصل انجام داده ایم افتخار کنیم. طبیعیست که باید برای حفظ این رتبه تا انتهای فصل فشار زیدی وارد کنیم.”

کونته باور دارد حیاتی ترین اتفاق بازی گل کیهیل قبل از اتمام نیمه اول بود.

“این گل خیلی مهم بود در غیر این صورت وقتی بازی ۱-۱ بود وارد رختکن می شدیم، این شرایط یک سان نیست و صحبت های من هم در رختکن فرق می کرد. برای گری خوشحالم، او گلی بسیار مهم برایمان زد و شاید این به ما اعتماد به نفس نیمه دوم را داد.”

کونته باور دارد گل زنی کوستا در ادامه فصل به او کمک می کند.

“برای مهاجمین همیشه گلزنی مهم است چون گل زدن زندگی آن هاست. همیشه گفته ام که از تعهد و کار او برای تیم بسیار راضیم. گاهی اوقات در بعضی شرایط کمتر دیده می شد ولی همیشه به او اعتماد داشته ام. اگر یادتان بیاید در کنفرانس خبری تاتنهام گفتم که گل هایش را برای آخر فصل نگه داشته است. این برای اعتماد به نفسش و ما مهم است. دو گل زیبا زد که نشان دهنده کیفیت بالا و مشارکت خوبش با هم تیمی هایش بود.”

“تماشاگران رفتارشان با دیگو و دیگر بازیکنانم عالی بوده است. در این بخش از فصل همه باید اهمیت رسیدن به اهدافمان را درک کنند. همه اندکی فشار حس می کنند، بازیکنان، باشگاه و هوادارانی که می خواهند بعد از این فصل فوق العاده قهرمان شوند.”

“لازم است که در این بازه زمانی کنار همدیگر بمانیم، تا برای هل دادن تیم در مسیری درست آماده باشیم. به همین دلیل می خواهم از هواداران تشکر کنم، آن ها اشتیاقی فوق العاده نشان داده اند.”

جان تری در نیمه دوم وارد زمین شد و کونته به شدت از او تعریف کرد.

“جان واقعا بازیکن مهمی برای ماست و او در این فصل کاری فوق العاده برایمان انجام داده است. مطمعنا کار برای او ساده نیست چون خیلی بازی نمی کند. می خواهم از جان تشکر کنم ولی او می داند که چقدر تحسینش می کنم. او به من و تیم کمک می کند، به تک تک بازیکنان. او همیشه برای پذیرش تک تک تصمیمات من در دسترس بوده است. وقتی چنین بازیکنی دارید باید خوشحال باشید. نداشتن بازیکنی مثل او در فصل آینده، یک باخت بزرگ است.”

از کونته در مورد لگد کردن یک کیف کمک های اولیه در بازی پرسیده شد.

“در آن لحظه می خواستم که توپ را شوت کنم و کیف را به عنوان توپ انتخاب کردم. گاهی اوقات می خواهم بازی کنم ولی می دانم اگر توپ را شوت کنم داور احتمالا مرا اخراج می کند. ما کاملا در بازی نقش داریم و این راهی درست برای من و بازیکنانم است تا همیشه کنار هم در لحظات مثبت و منفی باشیم. همیشه باید پیامی صحیح مخابره کنیم.”