کونته: برایم مهم نیست همه بازیکنان خوشحال باشند!

آنتونیو کونته اعتماد دارد که تیمش می تواند میهمان خود، میدلزبرو را شکست دهد تا سومین پیروزی پیاپی خود در لیگ برتر را جشن بگیرد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، تنها ۴ بازی تا پایان فصل باقی مانده که ۳ تا از این بازی ها در استمفوردبریج برگزار خواهند شد و این در حالیست که تنها ۹ امتیاز برای قهرمانی قطعی در لیگ برتر لازم است.

کونته در اتاق کنفرانس کوبهام گفت: “باید بازی ای فوق العاده انجام دهیم و برای کسب سه امتیاز تلاش کنیم، این خیلی مهم است. تنها ۴ بازی مانده و پیروزی مهم است، ولی کار ساده ای نخواهد بود چون آن ها برای فرار از سقوط تلاش می کنند. باید آماده جنگیدن باشیم و شیوه ای صحیح برای کسب سه امتیاز پیدا کنیم.”

“دو تیم مصمم برای کسب نتیجه بازی می کنند. میدلزبرو اگر می خواهد فصل بعد هم در لیگ برتر بازی کند باید ببرد، ما هم همینطور، باید ببریم چون تاتنهام خیلی نزدیک است، پس دو شنبه بازی خوبی خواهیم دید.”

“فشار در این دوره از فصل طبیعیست و باید با آن کنار بیایید. این شرایط در باشگاهی بزرگ وقتی که دنبال قهرمانی و رسیدن به بهترین اهدافتان هستید طبیعیست. همه بازیکنان و مربی، تجربه خوبی برای مواجهه با این شرایط دارند. برنامه ما این است که به سختی کار کنیم و خودمان را برای بازی های انتهای فصل و همچنین فینال اف ای کاپ برابر ارسنال آماده کنیم. مهم است که اشتباه نکنید چون بازگشت از اشتباه سخت است، ولی آماده نبردیم و آماده ایم که این چهار بازی را انجام دهیم.”

کونته در مورد مصدومین چلسی گفت: ت”یبو امروز و دیروز تمرین کرد، مشکلی ندارد. این هفته دو مشکل داریم. داوید و انگولو، ولی سه روز تا بازی مانده و من زمان لازم برای تصمیم گیری در مورد آن ها را دارم. انگولو مشکل عضلانی کوچکی دارد، زیادی جدی نیست، به همین خاطر باید بهترین تصمیم را برای او بگیرم.”

کونته در مورد آینده دیگو کوستا که به شدت مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است نیز گفت: “در این مورد نگران نیستم چون بازیکنانم را هر روز می بینیم و تمرکز و فوکوس صحیح را از آن ها می بینم. ۴ بازی باقی مانده و ما این امکان را داریم که به یک هدف فوق العاده برسیم. چون برای ما، قابل فراموش کردن نیست، فصل را با مشکلات فراوان آغاز کردیم. حالا موقعیتی فوق العاده برای قهرمانی در لیگ برتر و بازی در فینال جام حذفی داریم که یک رقابت فوق العاده دیگر است. این دو هدف برای ما مهم ترین چیز ها هستند. شایعات و اخبار برای من مهم نیست.”

کونته همچنین در مورد بازیکنانی که چندان برای چلسی بازی نکرده اند و شرایط روحیشان گفت: “من دوست دارم که توجه همه را به مفهوم نیاز به نگه داشتن بازیکنان راضی جلب کنم. ما باید ببریم. شما می توانید خوشحال باشید و هر هفته بازی کنید، ولی این که در فصلی که می توانید لیگ برتر و اف ای کاپ را ببرید خوشحال نباشید را نمی توانم قبول کنم و دوست ندارم. شما در مورد خوشحال بودن صحبت می کنید، ولی من در مورد خواستن جهت پیروزی و سخت کوشی صحبت می کنم. هدف من این است که روحیه پیروزی را در ذهن بازیکنان پیاده کنم. روحیه پیروزی طلبی با خوشحال نگه داشتن بازیکنان درست نمی شود، سخت است که ۲۰ بازیکن را راضی نگه داشت. من بازیکنانی را می خواهم که آماده جنگ و قرار گرفتن در تیم جهت تلاش دسته جمعی برای برد هستند. این که خوشحال باشید و نباشید، برای من اهمیتی ندارد.”