کونته

کونته: قلبمان پر از هیجان است

کونته که به شدت از شرایط بازیکنانش و نمایش آن‌ ها مقابل میدلزبورو راضی‌ بود، از شوق خود و شاگردانش برای نزدیک شدن به قهرمانی لیگ برتر صحبت کرد.

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، کونته در کنفرانس خبری خود پس از پیروزی ۳-۰ تیمش مقابل میدلزبورو گفت:”قاعدتاً من الان کمی‌ آرام تر هستم، این یک قدم بزرگ بود. یک برد مهم در برهه مهم زمانی‌، فوق‌العاده است. حالا فقط یک قدم دیگر مانده است. ما این امکان را داریم که در روز جمعه کار را مقابل وست برومویچ تمام کنیم. مطمئناً مقابل وست برومویچ کار آسانی نخواهیم داشت. آن‌‌ها تیمی فیزیکی‌ هستند و ما باید تمام تمرکز خود را حفظ کنیم.”

“قطعاً امروز یک قدم بزرگ برداشتیم. باید صادق باشم و از نمایشمان خوش حال باشم، از مسئولیت پذیری، اراده و میل به بردن بازیکنانم در زمین هم همینطور. خیلی‌ خوب است که ۳ گل زده ایم، فرصت زیاد درست کردن و کلین شیت داشتن خوب است. من راضی‌ هستم.”

اما اسم کونته دیروز بار‌ها و بار‌ها توسط هواداران چلسی فریاد زده شد وی در این باره گفت:” بسیار خوب است که می‌‌توانیم این جو را در استمفورد بریج تجربه کنیم و صدای هواداران را با این شوق و اشتیاق بشنویم. این برای من و بازیکنانم خیلی‌ خوب است. فصل گذشته خیلی‌ بد بود. این فصل را ما با مشکلات فراوانی شروع کردیم. اما حالا ما خیلی‌ خوب بودیم و توانستیم راه درست برای داشتن یک فصل فوق‌العاده را پیدا کنیم.”

“ما خیلی‌ به قهرمانی نزدیک هستیم و باید در این مورد صادق باشیم، اما باید یک قدم دیگر برداریم و یک بازی دیگر را ببریم. باز هم تکرار می‌‌کنیم، کارمان خیلی‌ آسان نیست.”

اما در پایان این بازی کونته به تشویق هواداران حریف که سقوطشان از لیگ برتر قطعی شده بود هم پرداخت.

“در این شرایط مهم است که بردمان را جشن بگیریم. برای ما بردن این بازی بدان معناست که به قهرمانی شدیدا نزدیک هستیم. این یک موفقیت بزرگ برای من در اولین فصل حضورم است.”

“اما در عین حال، خیلی‌ خوب است که ببینیم هواداران تیمی که سقوط کرده برای بازیکنانشان دست می‌‌زنند، و در طرف مقابل بازیکنان هم برای آن‌‌ها دست می‌‌زنند. مهم است که برد را جشن بگیریم، اما باید به حریفمان و هوادارانش هم احترام بگذاریم. فکر می‌‌کنم این اتفاق فقط در انگلستان بیفتد. من این را در ایتالیا به یاد ندارم، خیلی‌ سخت این چیز‌ها در آن‌ جأ اتفاق می‌‌افتاد.”

“این چیز‌ها خیلی‌ خوب است. فوتبال ورزش زیبایی‌ در جهان است. به همین دلیل، من در قلبم این را حس کردم که باید به سمت هواداران بروم و برای تک تک بازیکنان میدلزبورو آرزوی موفقیت در آینده را داشته باشم.”

کونته در مورد فشاری که بازیکنانش متحمل شدند هم افزود:”آن‌‌ها با این شرایط به خوبی‌ روبرو شدند. بدترین زمان ما باخت به یونایتد بود، چون تاتنهام هم در آن‌ هفته برد و دیدن حریفتان تنها با ۴ امتیاز اختلاف بسیار بد بود.”

“سپس باید با آن‌‌ها در نیمه نهایی‌ اف ای کاپ رو به رو می‌‌شدیم. بعد از آن‌ تنها به فاصله ۳ روز باید با ساوتهمپتون بازی می‌‌کردیم، تیمی که ۱۰ روز استراحت کرده بود، سپس باید با اورتون در گودیسون پارک بازی می‌‌کردیم.”

“در آن‌ زمان فشار زیادی را تحمل می‌‌کردیم، اما در آن‌ لحظه بازیکنانم حس مسئولیت پذیری زیاد و میل به بردن را از خود نشان دادند تا به شرایط سخت وافق شوند. حالا فشار رویمان است اما فشار خوبی‌ است، فشاری که باید شوق و اشتیاق را در قلبمان زنده کند. هدف بسیار نزدیک است و باید با شوق ادامه دهیم، بازیکنانم لیاقت قهرمانی را دارند.”

سرمربی آبی‌ پوشان لندن در مورد فابرگاس چنین گفت:” سسک یکی‌ از بهترین مثال‌های این فصل است. در این فصل او خیلی‌ در ترکیب قرار نگرفت. اما با کار و تلاش سخت، توانست پیشرفت زیادی داشته باشد و حالا در همه بازی‌ها بازی می‌‌کند. این پیشرفت سسک پیشرفت ما هم هست.”

“ما این فصل را خوب شروع نکردیم، با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردیم، و فقط با کار و تلاش فراوان راه حل درست را پیدا کردیم. سسک نشان می‌‌دهد که بازیکنی فوق‌العاده است. من این فصل دیدم که او در هر بازی که به زمین آمد مثمر ثمر بود. او شایسته این تقدیر می‌‌باشد.”

کونته معتقد است شیوه بازی چلسی تغییری نخواهد کرد:” ما ایده فوتبالی خودمان را داریم و به همین راه ادامه خواهیم داد: حمله کردن و نگه داشتن بالانس مناسب تیم در حالی‌ که از ضد حمله‌ها در مواقع حمله خودمان جلوگیری می‌‌کنیم.”

“این کار امروز راحت نبود چون میدلزبورو بازیکنی به نام آدما ترائوره دارد که بسیار سریع است. اما بازیکنان من خیلی خوب بازی کردند و باید به همین شیوه ادامه دهیم و به دفاع مطلق روی نیاوریم. ما می‌‌خواهیم بازی را تحت سلطه خود قرار دهیم و فرصت‌های فراوانی به دست آوریم و همیشه بالانس خوبی‌ را حفظ کنیم. گاهی‌ اوقات ما خیلی‌ خوب هستیم و گاهی‌ اوقات هم ضعیف ظاهر می‌‌شویم. اما مهم است همیشه به ایده فوتبالیمان احترام بگذاریم و آن‌ را پیروی کنیم.”

در آخر کونته به آینده نزدیک اشاره کرد:” حالا مهم است که کمی‌ استراحت کنیم، چون در این بازی ما از نظر فیزیکی‌ و ذهنی‌ انرژی زیادی از دست دادیم. در آخر در ۲ روز آماده برای رویارویی با وست بروم شویم.”

“کارمان خیلی‌ آسان نیست چون آن‌‌ها تیمی قوی هستند و می‌‌خواهند مقابل ما خوب بازی کنند. ما سه‌ شانس برای قهرمان شدن داریم. ما خیلی‌ نزدیک حریم اما می‌‌خواهیم یک قدم دیگر برداریم.”