چلسی ۱-۲ آرسنال

چلسی که تیم آماده تری برای قهرمانی اف ای کاپ به نظر می‌‌رسید. فینال این مسابقات را به رقیب دیرینه‌ خود آرسنال با نتیجه ۲-۱ در ورزشگاه ومبلی واگذار کرد.

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، این تیم با ترکیب کورتوا، آزپلیکویتا، کیهیل، لوئیز، کانته، ماتیچ، موزس، آلونسو، هازارد، پدرو و کوستا به این دیدار پا گذشت.

گل اول آرسنال در دقیقه ۳ این مسابقه در شرایطی به ثمر رسید که سانچز توپ را با دست تصاحب کرد و پس از تک به تک شدن با کورتوا توپ را به تور دروازه چلسی رساند. این گل نه تنها از لحاظ خطای هند ناسالم بود بلکه به دلیل اینکه آرون رمزی در شرایط آفساید قرار داشت و با این فرصت گل تداخل پیدا کرد باید مردود اعلام می‌‌شد.

در ادامه چلسی به آرامی سوار بر بازی شد اما آرسنال که عقب نشسته بود در ضدّ حملات می‌‌توانست به راحتی‌ چند گل دیگر به ثمر برساند.

نیمه اول این دیدار با نتیجه ۱-۰ به سود آرسنال به پایان رسید.

در دقیقه ۶۸ ویکتور موزس با یک دایو مضحک در محوطه جریمه آرسنال و دریافت کارت زرد دوم کار را برای تیمش سخت تر و سخت تر کرد.

اما چلسی ۱۰ نفره به حملات خود ادامه داد تا اینکه در دقیقه ۷۶ اوسپینا بالاخره مغلوب کوستا شد و حساب کار ۱-۱ مساوی شد.

اگرچه انتظار می‌‌رفت چلسی ۱۰ نفره عقب نشسته و روی ضدّ حملات خطرناک ظاهر شود با بی‌ دقتی‌ و عدم تمرکز تنها ۲ دقیقه بعد از به ثمر رساندن گل مساوی در یک ضدّ حمله روی سانتر ژیرو و ضربه سر رمزی گل دوم را دریافت کرد تا حساب کار ۲-۱ به سود آرسنال شود.

در ادامه کوستا فرصت این را داشت که کار را باز هم به تساوی برساند اما سیو فوق‌العاده اوسپینا مانع به ثمر رسیدن گکل چلسی شد. همچنین آرسنال هم در یک ضدّ حمله توپ را به تیرک دروازه چلسی کوبند.

در پایان این دیدار با نتیجه ۲-۱ به سود آرسنال به پایان رسید تا فصل شیرین چلسی پایان تلخی‌ برای این تیم داشته باشد.