تصویری از بازی دو تیم چلسی و منچستر یونایتد در رقابت های حذفی ۲۰۱۶-۲۰۱۷ در استمفورد بریج

چلسی – یونایتد، جنگی که شروع شد

بعد جنگ سردی که میان منچستر یونایتد و چلسی رخ داده است، می تواند شروعی برای جدال این دو بزرگ لیگ باشد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، یکی از بهترین تیترهای امروز جراید را اکپسرس اسپورت داشت که نوشته بود “این جنگ است!”.

به گفته روزنامه چلسی جنگش با منچستر یونایتد را اعلام کرده است و با لغو تمام توافقات برای انتقال ماتیچ به این تیم، آن را شروع کرده است.

بعد از آنکه چلسی چند ماه با لوکاکو برای بازگشتش به استمفوردبریح مذاکره می کرد، یونایتد با پرداخت پول بیشتر و استفاده از قدرت مدیر برنامه های این بازیکن که پول زیادی از انتقال به یونایتد نصیبش شده است، خشم چلسی را بر انگیخته است.

چلسی برای اینکه به لوکاکو و کونته نشان دهد که برای این بازگردان این بازیکن کم نمی گذارد، همان مقداری که یونایتد پیشنهاد داده بود را به اورتون پیشنهاد کرد. اما این بازیکن و مدیر برنامه هایش پول های بیشتر را انتخاب کردند. پول های بیشتری که تنها با رفتن به یونایتد نصیبشان می شد. چرا که مدیر برنامه های لوکاکو مینو رایولا نزدیک به ۱۱ میلیون پوند از این انتقال به جیب زد.

اینکه لوکاکو تعطیلاتش را با پوگبا بگذراند و باهم تمرین کنند، آن هم در زمانی که این بازیکن باید بین یونایتد و چلسی یکی را انتخاب کند هم یکی از حرکت های تاکتیکی رایولا و مورینیو بوده که بی شک تاثیر زیادی روی این بازیکن داشته است.

اما حالا که یونایتد و مورینیو موی دماغ چلسی شده است، چلسی نمی گذارد ماتیچ به این تیم برود که باعث خواهد شد آنها بدنبال یک هافبک دفاعی دیگر بروند. آنها بدنبال توماس لمار بودند که گفته می شود به زودی به آرسنال خواهد رفت.

از سوی دیگر باکایوکا نیز در یک قدمی چلسی است و گزینه های مد نظر خوزه دیگر در دسترسش نیستند.

این جنگی که خوزه بیشتر از همه دوستش دارد، آنتونیو کونته را در سوی دیگرش دارد که هیچ رقمه اهل باج دادن به رقیب نیست.

حالا جنگ سر نقل و انتقالات ادامه دارد، آنها خامس را می خواهند، اما چلسی هم می خواهد این بازیکن را از رئال به چلسی بیاورد و یکبار دیگر باید شاهد جدال این دو تیم ولی شاید این بار بدور از چشم رسانه ها باشیم.

با توجه به رابطه نه چندان خوبه خوزه و کونته که در فصل پیش در کنار زمین مشهود بود، باید منتظر رفتار های آینده این دو باشیم.

از یک سو خوزه مورینیو که هنوز می خواهد خودش را به عنوان مربی اخراجی از چلسی ثابت کند و همیشه به انتقام از چلسی در درون زمین و یا خارج از زمین فکر می کند.

اما سوی دیگر کونته ای حضور دارد که می تواند با خونسردی لشکری بسازد که تیم میلیاردی یونایتد را درهم بکوبد. آنتونیو هم می خواهد خودش را ثابت کند، امانه برای انتقام بلکه برای نشان دادن برتری اش نسبت به خوزه مورینیو.

باید منتظر روزهای آتی و شروع لیگ برتر بود تا دید قرمز و آبی لندن و منچستر این جنگ را تا کجا خواهند کشید.