تاریخچه شماره ۶ آبی ها

دنی درینکواتر این فصل پیراهنی را برتن خواهد کرد که پیش از او بازیکنان بزرگ دیگری بر تن داشته اند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، دنی درینکواتر بازیکن تازه وارد آبی ها تصمیم گرفته است تا شماره ۶ چلسی را به نام خود ثبت کند، شماره ای که در رهه ۷۰ و فینال فراموش نشدنی چلسی ، لیدزیونایتد در جام حذفی دیوید وب بود که شماره ۶ آبی ها را بر تن داشت.

اما ۷ بازیکنی که شماره ۷ را در سالهای بعد از آن برتن کرده اند بدین ترتیب می باشد:

فرانک سینکلر

فرانک که دوست داشت شماره ۳ ای را بر تن کند که جوی جونز، ستاره آن روزهای چلسی در اختیار داشت، سینکلر بالاجبار شماره ۶ را از سال ۱۹۹۳ که به چلسی آمد برتن کرد و بعد از آنکه توانست نقش محسوسی در راهیابی به فینال جام حذفی داشته باشد، شماره ۶ به شماره شانس سینکلر تبدیل شد!

استیو کلارک

این بازیکن که شماره های متفاوتی را بر تن کرده بود، شماره ۶ را برای امتحان کردن شانسش انتخاب کرد. خیلی طولی نکشید که این بازیکن در دومین فصل حضورش در چلسی، به دهمین قهرمانی اش دست یابد.

او در مجموع توانست با چلسی به سه جام دست پیدا کند که به عنوان یک بازیکن خارجی تازه وارد رکورد خوبی به حساب می آمد.

مارسل دسایی

بی شک بزرگترین و شیک ترین شماره ۶ آبی ها کسی نیست جز مارسل دسایی، بازیکنی که بعد از قهرمانی در جام جهانی، جام برندگان اروپا و لیگ قهرمانان اروپا به چلسی آمده بود.

او خیلی زود به یک  اسطوره در باشگاه چلسی تبدیل شد و بازوبند کاپیتانی را از دنیس وایز گرفت و به کاپیتان اول تیم تبدیل شد.

اما تنها موفقیت چلسی در آن زمان، رسیدن به فینال جام حذفی در سال ۲۰۰۰ بود.

ریکاردو کاروالیو

موفق ترین مدافع خارجی دهه گذشته چلسی که با جان تری زوج طلایی خط دفاعی آبی ها را تشکیل می دادند، نیز با شماره ۶ برای چلسی بازی می کرد.

او در زمانی این شماره را بر تن داشت که مطمئنا یکی از بهترین مدافعان جهان به حساب می آمد. او با این پیراهن توانست سه قهرمانی در لیگ برتر، دبل در سال ۲۰۱۰ داشته باشد.

او قهرمانی در لیگ کاپ، جام حذفی و حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا را با چلسی تجربه کرده است.

اوریول رومئو

بازیکنی که با اعتماد ویلاس بواس در ترکیب آبی ها قرار گرفت و همه چشم ها را با بازی خوبش جلب کرده بود، با یک مصدومیت شدید زانو رو به رو شد که فرصت خودنمایی را از این بازیکن جوان گرفت.

نام رومئو در لیست بازیکنان حاضر در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۲ که با قهرمانی چلسی همراه شد، بود.

بابا رحمان

این بازیکن غنایی که فرصت حضور در ترکیب آبی ها را نداشته است، در سال ۲۰۱۵ و پس از پیوستن به چلسی، پیراهن شماره ۶ را انتخاب کرد که با انتقال قرضی اش به آگزبورگ و بعدبه شالکه، داستانش با شماره ۶ را به اتمام رساند.

ناتان آکی

این بازیکن جوان و خوش آتیه هلندی که یکی از محصولات آکادمی چلسی به شمار می رود بعد از آنکه از سوی آنتونیو کونته از انتقال قرضی اش به بورنموث بازخوانده شد، شماره ۶ را برتن کرد و توانست با این تیم به قهرمانی در لیگ برتر رسیده و فینال جام حذفی را تجربه کند.