کونته

کونته: سختی‌ها ما را قوی تر می‌‌کنند

آنتونیو کونته پس از یک کامبک زیبا از شاگردانش مقابل واتفورد در استمفورد بریج ، چهارچوب لیگ برتر به سؤالات خبرنگاران در مورد این بازی و شرایط چلسی جواب داد.

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، کونته صحبت‌هایش در مورد بازی را چنین آغاز کرد:”یک شخصیت خوب تیمی، روحیه خوب و قوی و جنگ برای پیروزی در بازیکنان وجود داشت. باید از آن‌ها تشکر کنم چون این کار آسانی نبود. وقتی‌ به باختن در ۲ بازی متوالی عادت ندارید، کار آسانی نیست. امروز بازی سختی را مقابل تیمی خوب داشتیم که اعتماد به نفس بالایی‌ داشت.”

“وقتی‌ ۲-۱ عقب افتادیم لحظه بسیار سختی برایم بود. شاید بدترین لحظه از زمانی‌ که به چلسی پیوستم. بازگشت به بازی یعنی‌ این بازیکنان قلب بزرگی‌ دارند و این شرایط را تحمل نمی‌‌کنند.”

“وقتی‌ در این شرایط قرار می‌‌گیرید، اتفاقاتی که می‌‌افتند قابل قبول نیستند، اعتماد به نفس بالا نیست، اما واقف شدن به شرایط و برگشت شما را قوی تر از قبل می‌‌کند.”

“می‌ خواهم به بعد مثبت قضیه نگاه کنم، چون در ۲ بازی گذشته ما ۷ گل به ثمر رساندیم. ۵ گًل دریافت کردیم، اما ۷ گًل زدن مهم است. این سومین بازی ما در ۷ روز گذشته بود. اما در نیمه دوم آمادگی بدنی خوبی‌ نشان دادیم. ما حمله زیادی روی دروازه حریف تا لحظه آخر داشتیم و از باخت ۲-۱ فرار کردیم. حالا باید ریکاور کنیم. فردا تعطیل است، سپس برای مسابقه مقابل اورتون در جام کارابایو آماده خواهیم شد.”

کونته در مورد تعویض‌های طلاییش چنین گفت:”تعویض ها گاهی‌ اوقات کار می‌‌کنند و گاهی‌ هم خیر. این برای مربی‌ مهم است که لحظه درست تعویض که می‌‌تواند شرایط را تغییر دهد بداند. من برای باتشوایی خیلی‌ خوش حال هستم. او امروز ۲ گل زد و تاثیر زیادی روی بازی گذاشت. زاپاکوستا و ویلیان هم تاثیر خوبی‌ روی بازی گذاشتند. من خیلی‌ از نمایش بازیکنانم که پیشرفت کرده اند خوش حال هستم.”

“گاهی‌ اوقات وقتی‌ ۳ بازی پشت سر هم داشته باشیم و با همان ترکیب بازی کنید، باید انتخابات مهم انجام دهید. گاهی‌ اوقات جواب می‌‌گیرید گاهی‌ هم خیر. من خوش شانس بودم.”

کونته در مورد باتشوایی بیشتر توضیح داد:”یادمان نرود میشی‌ بازیکنی جوان است. برای او این اولین تجربه برای بازی در تیم بزرگ است. اگر این فصل را با فصل گذشته مقایسه کنید، میشی‌ به مراتب بیشتر بازی می‌‌کند. در مرقابل پالاس خیلی‌ خوب بازی نکرد، اما در آن روز همه تیم بد بودند.”

“من یک فهرست بازیکنان دارم و به همه آن‌ها اعتماد دارم. سعی‌ می‌‌کنم این پیغام را به آن‌ها برسانم. امروز تاثیر وی بسیار خوب بود، و باید به این راه ادامه دهد: تلاش، تلاش، تلاش و صبر برای فرصت مناسب. باید وقتی‌ شانس این را دارد که خودش را به من نشان دهد این کار را به نحو احسنت انجام دهد.”

در مورد احساس آرامش پس از کامبک چلسی کونته افزود:”فشار زیادی را تحمل می‌‌کنم، اما این از نوع فشاری که فکر کنم باشگاه می‌‌خواهد من را اخراج کند نیست. من این فشار را احساس نمی‌‌کنم چون من به کارم عتماد دارم. من سعی‌ می‌‌کنم همه چیزم را برای تیمی که در آن کار می‌‌کنم بگذارم. برای چلسی این کار را انجام می‌‌دهم، در فصل گذشته هم این کار را کردم، در این فصل هم همراه همکارانم این کار را انجام می‌‌دهم. صادقانه هیچ وقت در این مورد نگران نیستم.”

“می‌ خواهیم همراه بازیکنانمان حس رضایت را به هواداران بدهیم. این همان فشاری هست که حس می‌‌کنم. در هر بازی هواداران شوق و اشتیاق خاصی‌ به من نشان می‌‌دهند. من این نوع فشار را حس می‌‌کنم. اما فشار‌های دیگر برایم مهم نیست. این کار من است. وقتی‌ به خانه می‌‌روم، خوش حالم چون می‌‌دانم ۱۵۰ درصد توانم را برای تیم گذاشته ام. بازیکنانم هم همینطور.”