کنفرانس خبری آنتونیو کونته پیش از دیدار با اتلتیکومادرید

آنتونیو کونته در کنفرانس خبری پیش از بازی با اتلتیکو مادرید برای این تیم با اعلام این که چلسی نه تنها در فرم خوبی حضور دارد بلکه کلا تیم خوبیست، برای رقیبش خط و نشان کشید.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران،‌ اتلتیکو مادرید طی ۳ فصل گذشته ۲ بار به فینال چمپیونز لیگ رسیده است، با این حال حتی پیروزی در استمفوردبریج هم شاید به داد شاگردان سیمئونه نرسد. آبی های لندن با نتیجه ۲-۱ توانستند در متروپولیتانو این تیم را شکست دهند و کونته معتقد است که شاید این تیم مجبور شود در لیگ اروپا بازی کند.

کونته گفت: “به نظرم مادرید همیشه تیم قدرتمندی بوده و حالا فکر می کنم که در فرم خوبی هستند ولی برای ما هم قطها همینطور است. بازی خوبی خواهد بود چون اتلتیکو تلاش می کند که بازی را ببرد ولی ما هم همین را می خواهیم. تنها تفاوت این است که نتیجه پایانی برای آن ها خیلی مهم است. ما همین حالا هم صعود کرده ایم.”

آنتونیو گریژمن در فرم خوبی حضور دارد و در سه بازی آخرش ۴ گل به ثمر رسانده. ماه آینده این بازیکن به همراه دیگو کوستا بازی خواهد کرد. بازیکنی که تحت شرایطی عجیب از چلسی جدا شد ولی فعلا نمی تواند برای اتلتیکو بازی کند.

کونته گفت: “به نظرم باید برای کل تیم اتلتیکو مادرید احترام قائل باشیم، برای کل تیمشان، یکی از بهترین تیم های اسپانیا هستند. سه بازی قبل گریژمن مشکل داشت، چون گل نمی زد. حالا گل می زند ولی گریژمن بازیکن تاپیست. در تیمی بزرگ بازی می کند. اگر بعد از بازی فردا مجبور باشند در لیگ اروپا بازی کنند، این اتفاق حواهد افتاد. ولی باید احترامی زیاد برای کل تیمشان قائل باشیم، خصوصا مربی.”

دیگر بازیکنی که در موردش سوال شد داوید لوئیز بود که در لیست چلسی برای بازی با اتلتیکو حضور ندارد. کونته تاکید کرد که دلیل این غیبت مصدومیت زانوی اوست. هنگامی که از کونته پرسیده شد که آیا مشکل خاصی بینشان وجود دارد،‌کونته گفت: این مربوط به دو هفته گذشته بود، مربوط به گذشته است.

کونته در ادامه صحبت های خود به سراغ مهاجم اسپانیایی تیمش رفت: “آلوارو از بازی کردن برای چلسی بسیار خوشحال است و من خوشحالم که چنین بازیکنی داریم. برای آلوارو این اولین فصلی است که مدام بازی م یکند و نشان داده که مهاجم بزرگیست. به نظرم جای پیشرفت زیادی دارد که یکی از بهترین مهاجمان جهان شود. تکرار می کنم، خیلی از داشتن موراتا در تیممان خوشحالم.”

“سسک فابرگاس فصل پیش زیاد بازی نکرد،‌ولی من از او راضی بودم،‌ او تلاش کرد که ذهنیت مرا عوض کند و این اتفاق هم افتاد. در نیم فصل دوم کم کم ثابت بازی می کرد و در مسیر قهرمانی تاثیر زیادی داشت. این فصل هم به سختی تلاش می کند. سسک تبعیت و رفتار فوق العاده ای به من نشان داده است. مربی باید بهترین تصمیم را برای تیم بگیرد، چون مربی هم مثل بازیکنان و هواداران دوست دارد که برنده باشد. تلاش کردم که بهترین تصمیم را بگیردم. این فصل او بیشتر بازی می کند. عملکردش عالیست و من امیدوارم که برای مدتی طولانی بازی خود را ادامه دهد. سسک فابرگاس جوان است،‌وقتی ۳۰ سال سن دارید، حداقل ۵ سال دیگر می توانید فوتبال بازی کنید. برای بازی در این سطح از فوتبال باید تمایل و عطش زیادی داشته باشید، چون این سطح از فوتبال ساده نیست. رقابت زیادی با بازیکنان دیگر دارید، ولی سسک جاه طلبی فوق العاده ای دارد. در ذهن خودش یک برنده است و ذهنیتش این است. در این فصل، او خیلی قدرتمند است.”