کونته و چلسی؛ باران می بارد و کابوس ها بازگشته است

پس لالایی را بلند بخوانید و چتر های زیر باران را سفت نگه دارید، تا کونته کابوس نبیند تا در باران غرق و نابود نشود…

تد دریک فقید، همان از دنیا رفته ای است که زمانی برای اولین بار چلسی را قهرمان دسته اول انگلستان کرد، همانی که یکی از آرزوهایش روز های رویایی تیم زمستانی چلسی بود و دیگری بهبود چشمان کور شده پدرش، تد ریک گفته بود تا هفت روز بعد از قهرمانی چلسی در لیگ پلک روی پلک نذاشته و بار ها نتایج را مرور می کرده، گفته بود زمانی که اقدام به خواب می کند بعد از حدود سی دقیقه از خواب پریده و کابوس می بیند که در کنار بازیکنان تیمش در بارانی که از آسمان می بارد غرق شده و همگی نابود می شوند و در عین تنگی نفس از خواب بیدار می شود.

چلسی فصل بعدش را در مکان ششم، فصل بعدی نهم و سِیر نزولی را طی کرد و سقوط و اگرچه یک جام خیریه را در همان فصل 1954_ 1955 که قهرمان لیگ شده بودند به دست آورد اما دیگر هیچ موفقیتی را کسب نکرد، او گفت که چلسی یک فصل را قهرمان باشد، فصل بعدش را در باران غرق می شود.

تد ریک فوت شده، اما کابوس او ادامه یافته، و باید گفت همان خواب ترسناک که دامن گیر مورینیو، و حتی آنجلوتی شده بود.
در آغاز فصل بار ها به زبان آورد که؛ تکرار می کنم، ما باشگاه بزرگی هستیم، ولی اجازه نداریم اشتباهی از ما سر بزند‌.
شرایط خطرناکی داریم و در ادامه گفت که باید بهتر از قبل باشیم.

آن ها بر بدو شروع در همان جام خیریه که زمانی تد دریک برای اولین بارکسب نموده بود، مقابل آرسنال شکست خوردند، مانند همان غروبی که مورینیو به ونگر باخته بود، یعنی دو سال قبل از این شکست، آقای خاص هم به ونگر باخت، آن هم در ضربات پنالتی و حال، کونته با یک گل در جریان بازی شکست خورده است، مورینیو چهار ماه بعد از آن برکنار شد اما کونته ادامه داده این دویدن را و با سرعت می خواهد از این کابوس فرار کند، آیا او دارد فرار می کند؟ یا فقط درجا می زند؟

بازی پیشین در لیگ جزیره آن ها با یک گل به تیم وستهم انتهای جدولی شکست خورده و حتی در زدن گل هم ناکام بودند.
دیوید مویس بر روی نیمکت وستهم نشسته بود و زمانی با شیاطین شرخ جدال مرگ آسایی با چلسی داشته بود، اما این بار چلسی با رهبری ایتالیایی، بعد از برد طرفداران وستهم خطاب به چلسی گفتند و فریاد زدند ( به راستی شما با این شکست بازنشسته شدید ) آن لقب سال های دور چلسی را به خطابی نیش دار به زبان آوردند.
مردان کونته در این وضعیت هرگز اجازه چنین شکستی را نداشتند، ترکیب اولیه شیر های لندن با صلابت به نظر می رسید، موراتا، هازارد، کانته، کورتوآ، فابرگاس، و… همه بودند، اما چیزی که همگان شاهد بودیم این بود که در دقیقه شش تور های دروازه کورتوآ به لرزه درآمده و آن ها عقب افتاده اند، و در ادامه نتوانستند نتیجه را جبران کنند و شکستی تلخ را در بد ترین زمان ممکن مرتکب شدند.
با این وصف که چلسی در ده دقیقه پایانی روی دروازه وستهام خیمه زده بود. موراتا دقیقه 82 روی پاس کانته بهترین موقعیت گلزنی چلسی را از دست داد. او در مصاف تک به تک توپش را به بیرون زد، و همگان را به بهت و حیرت سپارد.
همانی که گران ترین خرید تابستانی باشگاه لقب گرفته و کسی که فصل قبل را در لباس سپید مادریدی ها پانزده گل زده که شصت درصد آن، گل های به تیم های آخر جدول بوده، اگرچه گل او به منچستر، نشانه سرکوب کردن کمی از انتقاد ها بوده است.
ولی پرسش های اصلی هم جلب نظر می کند، آیا کونته دچار کابوس شده؟ آیا آن ها باید در ژانویه خرید کنند؟ چه کسی را به استمفوردبریج بیاورند؟ آیا قرعه فعلی اروپا و رتبه حال در جزیره، دستمال های آبی را برای کونته به آسمان می برد؟

مرد ایتالیایی باید این چهار دیدار بر روی تقویمش چند علامت بزند.

دو دیدار برابر بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا و دو دیدار مقابل منچستر سیتی و شیاطین سرخ مورینیو، و حتی کریستال پالاس درلیگ! دیدار هایی که یکی پس از دیگری بوده، و کونته لب پرتگاه و رویا جای گرفته، قهرمانی لیگ را غیرممکن دانسته، آیا او قمار می کند؟ لیگ را فدای اروپا می کند؟

پس لالایی را بلند بخوانید و چتر های زیر باران را سفت نگه دارید، تا کونته کابوس نبیند تا در باران غرق و نابود نشود…

 

نویسنده : ابوالفضل کریم آبادی ( صدر )