آنتونیو کونته معتقد است اخراج آلوارو موراتا در بازی با نورویچ به خاطر اشتباه احمقانه ای بود که او پس از دریافت کارت زرد انجام داد.

کونته: موراتا اشتباه احمقانه ای کرد

آنتونیو کونته معتقد است اخراج آلوارو موراتا در بازی با نورویچ به خاطر اشتباه احمقانه ای بود که او پس از دریافت کارت زرد انجام داد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آنتونیو کونته که باید تیمش را آماده رویارویی با برایتون بکند، در کنفرانس خبری پیش از این بازی شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

ابتدا کونته که تایید کرد کیهیل و فابرگاس بدلیل مصدومیت بازی فردا را از دست خواهند داد، درخصوص احتمال حضور بارکلی صحبت کرد و گفت :”نمی دانم در طول بازی باید تصمیم بگیرم که دقایقی به او شانس بازی بدهم و یا اینکه بیشتر صبر کنم.”

در بازی تیمش برابر نورویچ، ویلیان، پدرو و موراتا، هر سه به خاطر تمارض با کارت زرد رو به رو شدند که در نهایت پدرو و موراتا از بازی اخراج شدند که کونته اینچنین دراین باره گفت :”ما هر سه موقعیت را دیدم، در باره موقعیت ویلیان که خیلی واضح بود و یک اشتباه بزرگ بود. درخصوص موراتا هم خطا بود، اما باید تصمیمی برای اینکه پنالتی بوده یا نه گرفته می شد، چرا که تماسی بود و فقط دایو کردن نبود. اما برای پدرو باید صادقانه بگویم که او خودش را به زمین انداخت و خود بازیکن هم اشتباهش را متوجه شده است.”

اما کونته درباره اخراج موراتا نیز گفت :”او به خاطر کارت زرد اول نا امید شد چرا که استحقاق کارت زرد را نداشت و اخطار دادن به او درست نبود، اما او باید یادبگیرد که خودش را کنترل می کرد، چرا که کارت زرد دوم به خاطر اعتراض بود. من با بازیکن به خاطر کارت زرد اولش موافقم، اما نه برای دومی.”

وی ادامه داد :”برای مهاجم ها این شرایط پیش می آید، آلوارو اولین فصلی است که کامل بازی می کند و شاید اولین بار است که چنین شرایطی را تجربه می کند.او بیش از حد به این مسئله پرداخت، چرا که یک مسئله احماقانه بود. مهم ترین چیز این است که برای تیم بازی کنی و اعتماد به نفست را از دست ندهی.”

کونته همچنین درباره عدم گلزنی تیمش گفت:”ما در همه بازی ها موقعیت های زیادی خلق می کنیم تا گل بزنیم، این مهم ترین چیز برای ماست، ما باید صادق باشیم، تمام کنندگیمان باید نسبت به کیفیتی که داریم بهتر باشد. تمام کنندگی باید بیشتر گلزنی کند.”