اولیور ژیرو مهاجم تازه وارد آبی ها خود را آماده می کند تا در برابر واتفورد اولین بازی اش را برای آبی ها انجام دهد، اما این بازیکن فرانسوی چه کمکی به تیم کونته می تواند بکند؟

آنچه از اولیور ژیرو باید بدانیم

اولیور ژیرو مهاجم تازه وارد آبی ها خود را آماده می کند تا در برابر واتفورد اولین بازی اش را برای آبی ها انجام دهد، اما این بازیکن فرانسوی چه کمکی به تیم کونته می تواند بکند؟

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، ژیرو که در آخرین روز نقل و انتقالات زمستانه آرسنال را به مقصد چلسی با ۱۸ میلیون پوند ترک کرد شکست آبی ها را در برابر بورنموث را از روی سکو ها نظاره گر بود و حالا خود را آماده بازی برای آنها می کند.

با توجه به مصدومیت آلوارو موراتا و جدایی موقت باتشوایی از تیم و پیوستنش به بورسیا دورتموند این فرصت را به ژیرو خواهد داد تا شانس خود نمایی در ترکیب آبی ها را داشته باشد.

خطرناک در توپ های هوایی

چلسی که در پنجره نقل و انتقالات بدنبال یک مهاجم سر زن بود توانست بعد از مطرح شدن نامهایی چون اندی کارول، پیتر کرواچ، ادن ژکو و حتی اشلی بارنز، آبی ها توانستند بهترین سرزن لیگ برتر را از زمانی که ژیرو به این لیگ آمده ات را به خدمت بگیرد.

اولیور ژیرو
ژیرو توانسته بیشترین گل زده با سر را از سال ۲۰۱۲ در لیگ برتر به ثمر برساند.

این مهاجم ۱۹۵ سانتی متری و ۳۱ ساله که به خوبی می تواند در میان مدافعان حریف راه گلزنی اش را پیدا کند توانسته بالا تر از مهاجمانی بایستد که سابقه بیشتری در لیگ برتر داشته اند. او ۲۷ بار توانسته با ضربه سر در لیگ برتر گلزنی کند.

این آمار زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که این مهاجم در اکثر بازی های آرسنال در ترکیب اصلی آنها حضور نداشت.

این توانایی ژیرو در توپ های هوایی می تواند خیلی به کمک کونته و سیستم کنونی چلسی بیاید و از سانترهایی که معمولا از گوشه ها توسط موزس، آلونسو و یا زاپاکوستا روی دروازه حریف ارسال می شود بیشتر استفاده کند.

ذخیره ای گلزن

مطمئنا کونته ژیرو را به عنوان مهاجم دوم تیمش می داند و اگر موراتا آماده باشد مطمئنا او روی نیمکت خواهد بود، اما ژیرو نیمکت نشینی را به خوبی می تواند مدیریت کند و نمی گذارد تاثیری روی عملکردش داشته باشد توانسته بین بازیکنان تعویضی از سال ۲۰۱۲ بیشترین گل را در لیگ برتر به نام خودش ثبت کند و ۱۷ بار توانسته برای آرسنال و به عنوان بازیکن تعویضی به ثمر برساند.

اولیور ژیرو
ژیرو گلزن ترین بازیکن تعویضی از سال ۲۰۱۲ است

این بازیکن همیشه یک تعویض طلایی و کلیدی برای آرسن ونگر در آرسنال بوده است و بارها توانسته با حضورش در میدان به عنوان بازیکن ذخیره، برای تیمش مفید بوده و گلزنی کند. او در این فصل توانست بعد از تعویض و حضور در میدان گلهای برتری آرسنال برابر لستر سیتی و ساوتهمپتون را به ثمر برساند.

موثر و گلزن برای تیم

ژیرو که همیشه با حمایت هواداران آرسنال رو به رو نبوده است برای تیم تیم بعد از پایان دوران رابین فن پرسی در این تیم گلزن ترین بازیکن قرمز های لندن به نسبت دقایق حضورش در زمین بوده است. او توانسته در هر ۱۵۴ دقیقه ۱ گل برای آرسنال بزند و در این امر بالاتر از بازیکنانی چون سانچر بایستد.

همچنین او توانسته از سال ۲۰۱۲ بیشتر گل زده را با ۷۳ گل برای تیمش داشته باشد.

اولیور ژیرو
ژیرو از سال ۲۰۱۲ توانسته بیشترین گل زده را برای آرسنال داشته و بهترین میانگین دقایق را داشته باشد

ژیروی فرانسوی توانسته از سال ۲۰۱۲ به بعد در لیست ۱۰ گل زن برتر از نظر میانگین زمان حضور در زمین مسابقه را داشته باشدو با فن پرسی که میانگین ۱۴۲ دقیقه و دروگبا که میانگین ۱۴۵ دقیقه داشته اند، فاصله چندانی نداشته است و کونته می تواند امیدوار باشد این ماشین گلزنی که همیشه در سایه بوده است، بتواند موقعیت هایی که هافبک هایش خلق می کنند را به گل تبدیل کند.

کوله باری از تجربه

اولیور ژیرو با حضورش در رختکن چلسی می تواند وزنه بزرگی از نظر تجربه اش در لیگ برتر باشد، او ۱۸۰ بار در این لیگ بازی کرده و پنج فصل و نیم را در آرسنال و در سطح اول لیگ برتر گذرانده است. جایگزینی او با باتشوایی جوان می تواند تجربه بیشتری را به تیم تزریق کند.

او همچنین قادر خواهد بود تا چلسی را در لیگ قهرمانان اروپا همراهی کرده و خیال کونته برای بازی مهمی که برابر بارسلونا دارد را راحت کند. او در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا نیز ۳۸ بار بازی کرده و ۱۶ بار تور دروازه حریفان را به لرزه در آورده است.