کونته:‌ درباره موراتا باید کمی صبور باشیم

آنتونیو کونته بر این باور است که تیمش می تواند همچون بازی رفت در مقابل بارسلونا بدرخشند و با یک پیروزی و یا حتی تساوی ۲-۲ به دور بعدی صعود کنند.


به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آنتونیو کونته که خودش و تیمش را آماده یک مصاف حیاتی در برابر بارسلونا می کند در کنفرانس خبری پیش از این بازی شرکت کرد و در خصوص تیم و بازی پرداخت.

کونته گفت:”بارسلونا سعی می کند که بازی را تمام کند، آنها توپ را خیلی در اختیار دارند و بازیکنانی را میان خط هایشان دارند که بازی مستقیم انجام دهند و به گل برسند، ما باید به خوبی توجه کنیم و متراکم باشیم.”

وی ادامه داد :”بدون توپ شما باید رنج بکشید، باید تماما دفاع کنید، وقتی شما توپ را دارید، دوباره تکرار می کنم، ما باید به خوبی بدانیم که چطور پیش برویم و سعی کنیم گل بزنیم و شانس خلق کنیم، درست مانند بازی در استمفوردبریج.”

کونته که تیمش در بازی رفت ۱-۱ به تساوی رسید، ادامه داد:”ما در بازی رفت خیلی خوب بازی کردیم، یک بازی فوق العاده بود. در برابر بارسلونا ای که به نظر من یکی از بهترین ها در جهان است بازی می کنیم اما باید امید به برد در این بازی داشته باشیم و باید بازی بی نقصی انجام بدهیم، در بازی رفت این کار را کردیم تا اینکه اشتباه کردیم و هزینه اش را پرداخت کردیم.”

وی اضافه کرد:”نتیجه بدست آمده برای بارسلونا خوب است اما ما هم به خوبی فلسفه آنها را می دانیم، آنها می خواهند تلاش کنند فوتبال خودشان را در بازی فردا انجام بدهند، سعی کنند گل بزنند و بازی را ببرند. ما باید سعی کنیم بهترینمان را انجام بهدیم و باید سعی کنیم حواسمان را در زمین بازی نگهداریم.”

کونته گفت:”این به این معنی است که ما باید گل بزنیم، اگر می خواهید به دور بعد بروید باید گلزنی کنید، یا دو گل بزنیم تا بازی ۲-۲ شود. همانطور که گفتم قبلا گفتم، ما باید در بازی بمانیم، می دانیم که فردا بازی سختی خواهیم داشت اما می خواهیم به دور بعد صعود کنیم و باید در تمام لحظات بازی باشیم.”

سرمربی آبی ها درباره بازی در نیوکمپ نیز گفت:”اینجا یک استادیوم فوق العاده است،فکر می کنم هر بازیکنی که برابر بارسلونا در اینجا قرار می گیرد باید خیلی اشتیاق داشته باشند، خیلی از بازیکنان هرگز در این استادیوم بازی نکرده اند، اولین بار آنهاست و ما می خواهیم سعی کنیم بهترینمان را انجام دهیم.”

وقتی از کونته درخصوص حضور موراتا که از رئال مادرید آمده است و تشنه بازی برابر بارسلونا است، ادامه داد:”موارتا اولین فصلی است که به طور کامل بازی می کند، قبلا در رئال مادرید و یوونتوس او نیمکت نشین بوده است و اولین ذخیره ای بوده که اگر مهاجمی مصدوم بود از او استفاده می شد. به همین دلیل فکر می کنم باید کمی صبور باشیم، ما درباره یک مهاجم مهم صحب می کنیم او خیلی برای آینده چلسی مهم است، برای حال و آینده. او می تواند در این بازی مبارزه کند.”