آنتونیو کونته معتقد است نباید زمان اولین حضور مورینیو در چلسی را با دوران حضور این مربی مقایسه کنند، چرا که این مقایسه عادلانه نیست.

کونته: زمان مورینیو را با الآن مقایسه نکنید

آنتونیو کونته معتقد است نباید زمان اولین حضور مورینیو در چلسی را با دوران حضور این مربی مقایسه کنند، چرا که این مقایسه عادلانه نیست.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آنتونیو کونته بعد از آنکه توانست با پیروزی برابر بارنلی، یکصدمین بار حضورش روی نیمکت چلسی را جشن بگیرد با سوال خبرنگاران در خصوص مقایسه عملکرد او و مورینیو شد.

این پیروزی ۶۵ پیروزی کونته بود که در مقایسه با مورینیو که در ۱۰۰ بازی توانست ۷۲ پیروزی بدست آورد کمر است و او را از این نظر در جایگاه دوم قرار می دهد.

هردوی این مربیان توانستند در اولین فصل حضورشان در چلسی لیگ برتر را با قهرمانی به پایان برسانند، اما مربی ایتالیایی توانست تیمی را قهرمان کند که فصل قبلش در جایگاه ۱۰ جدول قرار داشت. اما این دو مربی ممکن است این فصل برای باری دیگر رو در روی هم قرار گیرند، یونایتد و مورینیو باید در نیمه نهایی جام حذفی به مصاف تاتنهام برود تا برنده آنها با برنده بازی چلسی و ساوتهمپتون رو به رو شود.

کونته در خصوص مقایسه اش با مورینیو گفت: “من می توانم بهتر باشم، این ذهنیت من است. ما می توانستیم بهتر هم باشیم. مورینیو ۷۲ تا برد در ۱۰۰ بازی اولش داشته است؟ ما درباره یک مربی فوق العاده صحبت می کنیم. فراموش نکنید که ۱۰۰ بازی اول مورینیو برای سالها پیش است. الآن به آن راحتی نیست که نتیجه بگیرید. در حال حاضر چلسی من برای بازیکنان، باشگاه خوشحال و راضی ام اما ما می توانستیم بهتر باشیم.”

وی ادامه داد:”برای مورینیو، دوره متفاوتی از تاریخ باشگاه بوده استو من با یونتوس وقتی قهرمان شدم که آنها قبل از آن دوبار هفتم شده بودند، این فوق العاده است، یک دستاورد فوق العاده و این ساده نیست.”

کونته گفت:”فصل قبلی که ما قهرمان شدیم تیم ۱۰ بود، این هم یک دست آورد بزرگ است و دستاوردی ساده نبوده است من آمار را دوست ندارم. من فقط بعد از بازی متوجه شدم این یکصدمین بازی من با چلسی بوده است.”

کونته که تیمش را آماده بازی فردا برابر ساوتهمپتون می کند در خصوص اینکه آیا باز هم به موراتا و ژیرو در کنار هم بازی خواهد داد یا نه گفت:”من از عملکرد موراتا و ژیرو خیلی راضی بودم، این اولین باری بود که آنها با هم بازی می کردند و خیلی خوب این کار را انجام دادند. قبلا انجام چنین تغییری ممکن نبود، اما حالا می دانم که این هم یک گزینه است و ممکن است روز یکشنبه و یا در آینده این دو باز هم با هم بازی کنند.”

وی اضافه کرد:”بازی با دو مهاجم، شما را در محوطه جریمه در موقعیت بهتری قرار می دهد. گاهی شما یک مهاجم می خواهید و گاهی دو مهاجم شماره ۱۰.”

سرمربی آبی ها در خصوص شرایط این فصل و شانس قهرمانی در جام حذفی گفت:”ما شانس این را داریم که برای دو سال متوالی در ومبلی بازی کنیم و شانس اینکه ساوتهمپتون راشکست بدهیم و به یک فینال مهم برسیم را هم داریم. ما باید تا می توانیم فصل را به بهترین شکل تمام کنیم.”

او گفت:”یک فاصله مهمی بین ما و تاتنهام در جدول است، ۵ امتیاز فاصله است با ۴ بازی باقی مانده. آسان نخواهد بود چرا که همه چیز بستگی به نتایج تاتنهام دارد. ما باید سعی کنیم ۳ امتیاز تمام بازی ها را بدست بیاوریم و این تنها راهی است که می توانیم امیدوار باشیم. ما باید همانطور که در نیمه دوم ساوتهمپتون و جلوی بارنلی نشان دادیم، باید اشتیاق به بردن داشته باشیم و برای نتیجه خوب مبارزه کنیم. ما شانس تمام کردن فصل در بین ۴ تیم بالای جدول را داریم.”