آژاکس 0 – ۱ چلسی

چلسی موفق شد در دیداری حساس از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، آژاکس را در آمستردام شکست دهد…

در ادامه هفته سوم رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، آژاکس در ورزشگاه یوهان کرویف آرنای شهر آمستردام میزبان چلسی بود که این دیدار با برتری ۱-۰ شاگردان فرانک لمپارد به پایان رسید.

شاگردان لمپارد بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی چندین کرنر نیز به دست آوردند. اما در دقیقه ۹، فلتمان با یک اولین شوت بازی را به سمت دروازه چلسی روانه کرد و توپ در اختیار کپا قرار گرفت. در دقیقه ۱۵، میسون مونت سعی داشت اونانا را فریب دهد اما سنگربان کامرونی او را ناکام گذاشت تا یک کرنر نصیب چلسی شود.

آژاکس که هرگز مقابل تیم‌های انگلیسی توفیق خاصی نداشته و رکوردی ضعیف دارد، بازی را به دست گرفته و بیشتر صاحب توپ و میدان بود. در دقیقه ۲۷، ارسال آلونسو از آبراهام گذشت و به هادسون اودوی رسید اما ضربه والی او راهی به دروازه پیدا نکرد.

تلاش‌های دو تیم ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۳۵، کوئینسی پرومس سرانجام موفق شد روی ارسال حکیم زیاش، دروازه چلسی را باز کند اما بعد از بررسی VAR، به دلیل آفساید گل او مردود اعلام شد. در ادامه اتفاق خاصی رخ نداد و نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم هم با هیجان بسیار آغاز شد و جوانان لمپارد سعی در به دست گرفتن بازی داشتند اما در دقیقه ۶۰، پرومس کرنر را ارسال کرد و ضربه سر آلوارز در حالی که کپا را مغلوب کرده بود، با سایش به تیر دروازه چلسی به بیرون رفت. لمپارد کریستین پولیشیچ و میچی باتشوایی را به بازی آورد تا خط حمله چلسی تازه‌نفس شود.

چلسی که جان تازه‌ای گرفته بود به بازی مسلط شد و در دقیقه ۷۲، باتشوایی صاحب موقعیت شد اما بلیند و اونانا خودشان را به سمت توپ پرتاب کردند تا این موقعیت از دست برود. یک دقیقه بعد، ضربه پولیشیچ با برخورد به مدافعین به باتشوایی رسید اما ضربه او در شرایطی ایده‌آل از روی دروازه آژاکس به بیرون رفت. در دقیقه ۸۰، این بار روی ارسال هادسون اودوی، زوما با سر توپ را به عقب پاس داد اما ضربه توموری از روی دروازه به بیرون رفت. لحظاتی بعد پولیشیچ فرصت پیدا کرد تا دروازه آژاکس را تهدید کند اما ضربه او با اختلاف نه چندان زیاد از کنار دروازه اونانا به بیرون رفت.

سرانجام در دقیقه ۸۶، تعویض‌های لمپارد جواب داد و روی ارسال پولیشیچ که چندان دقیق نبود، میچی باتشوایی با یک لمس عالی توپ برای خود مهیا کرد و ضربه عالی او دروازه آژاکس را باز کرد تا میهمان در این بازی پیش بیافتد. در ادامه تلاش‌های آژاکس بی‌ثمر بود و چلسی موفق شد سه امتیاز ارزشمند این دیدار را به دست آورد.

آبی‌های لندن با این پیروزی حساس ۶ امتیازی شدند و بالاتر از آژاکس صدرنشین گروه H لقب گرفت. آژاکس هم ۶ امتیازی باقی ماند و به رتبه دوم سقوط کرد.