لیگ اروپا ۲۰۱۳

لیگ اروپا ۲۰۱۳

آبی ها یک جام اروپایی دیگر را بالای سر بردند.در مسیر رسیدن به فینال شیر های آبی لندن توانستند مقابل اسپارتا پراگ و استوا بخارست در مجموع دو دیدار و برگشت به برتری برسند.  سپس روبین کازان را از پیش رو برداشتند و به مرحله نیمه نهایی رقابت ها راه پیدا کردند.

تیم سوییسی بازل که تاتنهام را حذف کرده بود، بین راه رسیدن به فینال ایستاده بود، ولی شاگردان بنیتز با ضربه آزاد داوید لوییز در آخرین دقایق توانستند ۲-۱ پیروز بازی رفت شوند.

در حالی که در استمفورد بریج تیم میهمان با گل محمد صلاح پیش افتاده بود، دو گل با فاصله کم از فرناندو تورس و ویکتور موزس شرایط را به سود چلسی بازگرداند و باز هم داوید لوییز با یک شوت از راه دور بی عیب و نقص مهر پیروزی و صعود به فینال چلسی را کوبید.

یک ضربه سر عالی از برانیسلاو ایوانویچ چلسی را در آخرین لحظات مقابل بنفیکا پیروز کرد تا در شهر آمستردام قهرمان لیگ اروپا شوند

یک ساعت از شروع بازی گذشته بود که فرناندو تورس با فرار روی پاس خوان ماتا موفق شد پس از عبور کردن از آرتور دروازه بان بنفیکا با یک ضربه از زاویه بسته چلسی را جلو بیندازد.

برتری چلسی دوام زیادی نداشت و تنها ۸ دقیقه بعد حریف پرتغالی با ضربه پنالتی اسکار کاردوزو موفق شد بازی را به تساوی بکشاند.

در حالی که به نظر می رسید بازی به ۳۰ دقیقه وقت اضافه خواهد رفت، در دقیقه ی سوم وقت های تلف شده ارسال دقیق خوان ماتا از روی نقطه کرنر به جایی رفت که بالاتر از همه برانیسلاو ایوانوییچ با یک ضربه سر جرقه یک صحنه به یادماندنی را زد.