جام برندگان اروپا ۱۹۷۱

[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”right” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

تعداد بسیاری از هواداران چلسی که در بازی اول حاضر بودند، نتوانستند از قهرمانی تیمشان لذت ببرند چون که  بلیط برگشت خود را رزرو کرده بودند، ولی آن هایی که ماندند، پشیمان نشدند.

گل های نیمه اول از جان دمپسی و پیتر اسگود که در بازی اول هم گل زده بود،‌مردان سکثتون را در آستانه قهرمانی قرار داد ولی سباستین فلیتاس برای اسپانیایی ها در ۱۵ دقیقه پایانی گل زد تا کار چلسی سخت شود.با این حال چلسی سخت کوش بود و توانست جام را در نهایت بالای سر ببرد و در استادیوم و سپس لندن،‌جشن با شکوهی برگزار کند.

رقابت های چلسی در جام برندگان اروپا با برد ۶-۲ برابر تیمی یوناینی آغاز شد و سپس زسکا صوفیه را ۱-۰ در مجموع شکست دادند تا به یک چهارم نهایی راه یابند.

در این مرحله رقیب تیمی بلژیکی شدند، بروخس. بسیاری از هواداران مطمعن به صعود بودند با این حال پایتخت نشینان انگلیس با شکستی ۲-۰ سر افکنده از بلژیک بازگشتند.

اولین جام اروپایی چلسی به سال ۱۹۷۱ بر می گردد. بعد از مساوی ۱-۱ در یک بازی دو روز قبل که در آن چلسی در آخرین لحظات اجازه داد بازی مساوی شود،‌مردان دیو سکثتون در بازی تکراری در آتن به مصاف یکدیگر رفتند تا تکلیف قهرمان معلوم شود.

در بازی برگشت استمفوردبریج نقشی حیاتی داشت. پیتر هاوزمن و اسگود در آخرین لحظات گلزنی کردند تا کار به وقت اضافه کشیده شود.

چلسی که دست به همه کاری مقابل این تیم بلژیکی زده بود،‌در نهایت با گل های اسگود و بلدوین توانست رقیب خود را با شکست بدرقه کند. در نیمه نهایی چلسی به مصاف هم وطن خود منچستر سیتی رفت تا تکلیف مسافران آتن مشخص شود.

در بازی اول چلسی به سختی ۱-۰ در استمفودربریج این تیم را شکست داد و در بازی حساس برگشت گلر منچستر سیتی، رون هیلی توپ را به دروازه خودی وارد کرد تا در نهایت آبی ها با برد ۲-۰،‌حضور خود را در اولین فینال اروپایی زندگی شان تثبیت کنند.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]