۲۰ دانستنی تیم چلسی

۱- تیم فوتبال چلسی در ۳ شهریور ماه ۱۳۰۷ برای اولین بار از لباس های شماره دار برای بازیکنانش استفاده کرد و پیش از آن پیراهن ها یک دست آبی و بدون شماره بودند.در آن بازی چلسی توانست ۴-۰ سوانسی تاون را شکست دهد.

۲- رون هریس، بازیکن چلسی در سالهای ۱۳۴۰ تا ۱۳۵۹ توانست با ۷۹۵ بازی برای این تیم، بیشترین بازی برای یک بازیکن را در تاریخ باشگاهش به نام خود ثبت کند.

۳- فرانک لپمارد، ستاره انگلیسی چلسی با ۸۶ بازی ملی، بیشترین تعداد بازی های ملی را در بین بازیکنان تاریخ باشگاه دارد.

۴- فرانک لمپارد در سال ۱۳۹۴ توانیت رکورد بابی تمبلینگ که ۲۰۲ گل برای چلسی زده بود را بشکند و با ۲۱۱ گل زده، به بهترین گلزن تاریخ باشگاه تبدیل شود.

۵- چلسی تا سال ۱۳۹۷ رکورد دار بیشترین امتیاز لیگ با کسب ۹۵ امتیاز بود که منچستر سیتی بعد از ۱۴ سال توانست این رکورد را جا به جا کند. آبی ها با خوزه مورینیو توانستند در همان سال تنها ۱۵ گل دریافت کنند که نام خود را به عنوان برترین خط دفاع تاریخ لیگ برتر ثبت کند.

۶- چلسی در دی ماه ۱۳۷۴ و در برابر ساتهمپتون، برای اولین بار در لیگ برتر بدون بازیکنان انگلیسی بازی کرد تا ترکیبی از بازیکنان خارجی به میدان برود. چلسی آ بازی را با ترکیب دی گوی(هلند)، فرر(اسپانیا)، توم(برزیل)، لبوف (فرانسه)، بابایارو(نیجریه)، پترسکو(رومانی)، دی ماتئو(ایتالیا)، دشام (فرانسه)، آمبروستی(ایتالیا)، پویت(اروگوئه)، فلو(نروژ) ۲ بر ۱ به پیروزی رساند.

۷- رکورد بیشترین گل زده در مسابقات اروپایی را می توانیم به تیم چلسی مرتبط بدانیم، آبی ها در سال ۱۳۵۰ در مسابقات یوفا کاپ در مقابل هاوچریچ توانست با نتیجه ۲۱ بر ۰ به پیروزی برسد.

۸- در روز ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۸۶ ورزشگاه ومبلی بعد از بازسازی میزبان فینال جام حذفی بین تیم های چلسی و منچستر یونایتد بود که چلسی توسط دروگبا توانست اولین گل ومبلی جدید را به ثمر برساند و جشن قهرمانی بگیرد.

۹- چلسی رکورد دار بیشترین شکست ناپذیری در خانه را دارد و آنها در ۸۶ بازی از ۱ فروردین ۱۳۸۳ تا ۵ آبان ۱۳۸۷ در استمفوردبریج شکست نخوردند.

۱۰- رکورد بیشترین تماشاگر در استمفوردبریج بر می گردد به بازی دو تیم چلسی و آرسنال در ۱۰ مهر ۱۳۱۰ که ۸۲۹۰۵ نفر از نزدیک شاهد آن بازی بودند.

۱۱- تیر ماه ۱۳۸۴ باشگاه چلسی از شیر به عنوان نماد باشگاهش استفاده کرد و عروسک این نماد را شیر استمفورد نامید.

۱۲- اولین بازی تاریخ باشگاه چلسی بر می گردد به ۹ شهریور ماه ۱۲۸۴ که در برابر استوک تاون برگزار شد و چلسی در آن بازی ۱ بر ۰ شکست خورد.

۱۳- اولین بازی خانگی چلسی در برابر هال سیتی و در تاریخ ۱۸ شهریور ماه ۱۲۸۴ برگزار شد که با برتری ۵ بر ۱ آبی ها به اتمام رسید.

۱۴- اولین گل زده باشگاه توسط جان تایت رابرتسون و در برابر بلک پول که با تک گل او به پایان رسید در تاریخ ۱۶ شهریور ماه ۱۲۸۴ به ثبت رساند.

۱۵- چلسی در همان اولین بازی اش در برابر استوک تاون با یک پنالتی بر ضدش رو به رو شد که توسط ویلی فولک، دروازه بان وقت چلسی مهار شد.

۱۶- ۸ مهر ماه ۱۳۳۷ روزی بود که چلسی برای اولین بار در اروپا بازی می کرد، آنها در اولین بازی تجربه فوق العاده ای را کسب کردند و توانستند کوپنهاگن دانمارک را در خانه اش با نتیجه ۳ بر ۱ شکست دهد.

۱۷- آبی ها که برای اولین بار در روز ۳۰ فروردین ماه ۱۳۳۶ از هواپیما برای حمل نقل در مسابقات داخلی استفاده کرد. آنها برای بازگشت از نیوکاسل سوار هواپیما شده بودند چون باید فردای آن روز در استمفوردبریج با اورتون بازی می کردند.

۱۸- چلسی در فصل ۱۳۸۷-۱۳۸۸ بیشترین تعداد کاپیتان را در طول فصل داشت، آنها ۷ کاپیتان مختلف را در طول فصل داشتند، لبوف، له ساوک.موریس، پویت، ساتون، وایس و زولا بازیکنانی بودند که بازوبند را در دست داشتند.

۱۹- ۲۲ مهر ۱۳۸۵ روزی بود که چلسی بعد از مصدومیت شدید چک که منجر به شکستن جمجمه اش شد، کودچینی را نیز به خاطر مصدومیت از دست داد تا جان تری، مدافع وقت تیم را برای سومین دروازه بانش در یک بازی روی خط دروازه قرار دهد.

۲۰- در تاریخ باشگاه تنها ۳ بازیکن غش کرده اند که به جز چک و کودچینی در ۲۲ مهر ماه ۱۳۸۵، جان تری در فینال جام اتحادیه و زمانی که دیابی هافبک آرسنال ضربه محمی را به سر او زد، او را در تاریخ ۶ اسنفد ۱۳۸۵ کاپیتان چلسی را مصدوم کرد، مصدومیتی که با از حال رفتن و بسته شدن دهان تری همراه بود که همه بازیکنان و هواداران را نگران خود کرد.