جایگزین مناسب استیو هلند کیست؟

پس از قطعی شدن جدایی‌ استیو هلند، دستیار آنتونیو کونته جهت پیوستن به تیم ملی‌ انگلستان، بد نیست نگاهی به لیست نامزد‌های جانشینی این بازیکن بیاندازیم.

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، پنج نفر از بازیکنان سابق آبی پوشان لندن شانس نشستن روی نیمکت این تیم را در سال آینده خواهند داشت.

۱- جانفرانکو زولا

طبیعتاً تسلط زولا به زبان ایتالیائی و هم وطن بودن وی با آنتونیو کونته می‌‌تواند امتیاز مثبتی برای اسطوره چلسی باشد. هواداران چلسی همیشه از گذشته منتظر بازگشت این چهره محبوب به تیمشان بوده اند.

زولا پس از یک شروع خوب با وست هم، با عدم همکاری مدیران این باشگاه مواجه شد، جایی‌ که بازیکنان این تیم یک به یک به فروش رسیدند. عدم موفقیت زولا اما در تیم‌های زیر ۱۶ سال ایتالیا، واتفورد، کالیاری و العربی هم ادامه داشت. در سنّ ۵۰ سالگی زولا که ۳ سال از کونته بزرگ تر می‌‌باشد، به نظر می‌‌رسد این مربی بیشتر علاقه مند به نفر اول بودن باشد تا ایفای نقش کمک مربی‌. اما باید دید آیا وی این از خود گذشتگی را برای چلسی محبوبش انجام می‌‌دهد یا خیر.

۲- دیدیه دروگبا

شخص دیگری که هواداران چلسی را با بازگشتش خوش حال خواهد کرد دروگبا است. دروگبا هیچ مدرک مربی‌ گری‌ای ندارد اما حضور وی در رختکن تیم می‌‌تواند فوق‌العاده تاثیر گذار باشد. آیا تمرینات روزمره با چلسی چیزی است که دروگبا در آغاز کار به آن‌ علاقه مند باشد؟ وی قبلاً از علاقه اش به مدیریت ورزشی یا مدیریت تیم‌های پایه خبر داده بود.

۳- فرانک لمپارد

بهترین گلزن تاریخ چلسی حالا پس از اتمام کارش با نیویورک سیتی به شغل جدیدی فکر می‌‌کند. در گذشته لمپارد هیچ برنامه ای برای مربیگری نداشت. اما به تازگی نشانه‌هایی‌ از علاقه اش به ورود به دنیای مربی‌ گری را نشان داده است. لمپارد قبلاً با پیرلو در مورد کونته صحبت کرده است و شناختی‌ نسبی‌ نسبت به وی دارد. البته صحبت‌هایی‌ پیرامون پیوستن به تیمی دیگر در ام ال‌ اس‌ یا لیگ چین در مورد لمپارد شنیده می‌‌شود که شایعات مربی‌ گری وی را در هاله‌ای از ابهام قرار می‌‌دهد.

۴- میشائل بالاک

اسطوره آلمانی به نظر یکی‌ از بهترین نامزد‌های مربی‌ گری در هر تیمی بود. اما وی تا به حال به این عرصه پا نگذاشته است. اگر چه بازیکن سابق چلسی در مطبوعات نقش مهمی‌ ایفا می‌‌کند. وی در شبکه‌ای اس‌ پی‌ ان به عنوان کارشناس برای یورو ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ و همچنین جام جهانی‌ ۲۰۱۴ به کار گرفته شد. یکی‌ از نشانه‌هایی‌ که بالاک را به چلسی لینک می‌‌کند حضور پر رنگ وی در دنیای مجازی و نزدیکی‌ وی با طرفداران چلسی می‌‌باشد. این روز‌ها پیج توییتر وی بیشتر شبیه یک طرفدار چلسی می‌‌ماند تا یک بازیکن سابق این تیم.

۵-جان تری

به نظر می‌‌رسد کاپیتان چلسی نقش پر رنگی‌ در ترکیب جدید چلسی ایفا نکند. سیستم جدید ۳-۴-۳ این تیم با توانایی‌‌های تری ۳۶ ساله مغایر است. تری که مدت زیادی است به دنبال مدارک مربی‌ گری‌اش می‌‌باشد، خیلی‌ واضح نشان داده به فعالیت در این عرصه فکر می‌‌کند، به خصوص کار در چلسی محبوبش. پس از اتمام فصل جاری، تری باید بین ماندن در چلسی به عنوان مربی‌ یا ادامه توپ زنی‌ در یک تیم دیگر یکی‌ را انتخاب کند. آیا تری به دنبال حقوق‌های نجومی تیم‌های چینی‌ می‌‌رود؟ یا پول را فدای آینده بلند مدت خود در چلسی پس از ۲۲ سال حضور در این تیم می‌‌کند؟