آیا چلسی اشتباه کرده است؟

آمار و ارقام ثابت می کند که چلسی در مورد فروش لوکاکو و جایگزین کردن دیگو کوستا انتخاب درستی انجام داده است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، اگر چه روملو لوکاکو ابراز کرده است که در بازگشتش به استمفوردبریج، نیاز به اثبات کردن خود ندارد ولی او همچنان امیدوار است تا شنبه شب به چلسی گل بزند. – تا بتواند در جدول بهترین گلزنان لیگ برتر انگلیس از دیگو کوستا پیش بیافتد.

لوکاکو در حال سپری کردن یک فصل خوب است. او تا به اینجا هفت گل به ثمر رسانده و سه تای دیگر برای هم تیمی های خود خلق کرده است تا اینکه یکشنبه گذشته توانست به رکورد ۵۰ گل از سال ۲۰۱۳ – پس از ترک چلسی به مقصد اورتون – برسد.

پانزده گل از این لیست، در فصل اول حضور این مهاجم بلژیکی در گودیسون پارک به ثمر رسانده شد، این تنها فصل حضور قرضی لوکاکو در اورتون بود. اما ۳۵ گل دیگر، پس از جدایی دائمی از چلسی در سال ۲۰۱۴ تبدیل به گل شده اند. درست دو هفته قبل از اینکه چلسی با ۳۲ میلیون پوند دیگو کوستا را جذب کند.

این مهاجم برزیلی الاصل که برای تیم ملی اسپانیا بازی می کند، در فصل اول حضورش در چلسی نشان داد لیاقت این انتقال را داشته است. او در اولین فصل حضورش در چلسی و لیگ برتر انگستان، توانست بیش از ۲۰ گل به ثمر برساند که به چلسی در فتح جام اتحادیه و لیگ برتر کمک کرد.

اما بعد از گذراندن یک فصل نسبتا ضعیف (۲۰۱۵/۱۶) – کوستا در این فصل، بعد از یک شروع بسیار دور از انتظار توانست در مجموع ۱۲ گل به ثمر برساند، چلسی تصمیم گرفت نسبت به جذب دوباره ی روملو لوکاکو اقدام کند، دو گلی که لوکاکو در جام حذفی مقابل چلسی به ثمر رساند و باعث حذف چلسی شد، یکی از دلایل اصلی آن بود.

اما در نهایت لوکاکو در اورتون و کوستا در چلسی ماندنی شد تا هر دو مهاجم در تیم های خود دوباره اوج بگیرند و یکی از مهم ترین نبرد ها در بازی شنبه ی چلسی و اورتون نبرد لوکاکو و کوستا خواهد بود.

ولی آیا چلسی در مورد جایگزین کردن کوستا به جای لوکاکو تصمیم درستی اتخاذ کرده است؟

آمار و ارقام نشان می دهند که دیگو کوستا از ماه آگوست ۲۰۱۴ موفق به به ثمر رساندن ۴۰ گل در لیگ برتر شده است در حالی که لوکاکو در این مدت تنها ۳۵ گل به ثمر رسانده است. به عبارت دیگر کوستا به ازای هر ۱۳۲.۹ دقیقه و لوکاکو به ازای هر ۱۹۳.۴ دقیقه موفق به گلزنی برای تیم های خود شده اند.

این در حالی است که فقط دو مهاجم – کین و آگوئرو – از این نظر رکورد بهتری نسبت به کوستا را دارا هستند.