آرسن ونگر: من هم کانته را می خواستم

سرمربی باشگاه آرسنال، آرسن ونگر در مورد عملکرد خوب انگولو کانته در این فصل چلسی صحبت کرد و مدعی شد که برای جذب این هافبک فرانسوی تلاش کرده است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران،‌ کانته ۲۵ ساله اصلی ترین عامل قهرمانی لستر به نگاه بسیاری از کارشناسان بود و حالا همین نقش را در تیم چلسی دارد و با بازی های درخشان خود هم در فاز حمله و هم دفاع، کمک شایانی به آبی های لندن کرده است.

چلسی حالا ۹ امتیاز با نزدیک ترین تعقیب کنندگان خود دارد و حالا باید به مصاف آرسنالی برود که بازی رفت را ۳-۰ مقابل آبی ها پیروز شده است.

آرسن ونگر، سرمربی آرسنال پیش از این بازی عنوان کرد: “وقتی آن ها را ۳-۰ بردیم انتظار نداشتم که ۱۳ بازی بدون شکست سپری کنند ولی حس می کنم که تعادل دفاعی بهتری پیدا کرده اند. آن ها در انتقال توپ بسیار خوبند. بازی آن ها برابر لیورپول را تماشا کردم و انگولو کانته تاثیر بزرگی در تیم آن ها داشت. این که آن ها الان در این موقعیت هستند و لستر هم دقیقا در همین رده در فصل پیش قرار داشت، اتفاقی نیست.”

ونگر ادامه داد: “آن ها می توانند کاملا آماده شوند و اگر لازم باشد سیستم را عوض کنند، می توانند در تمام طول هفته روی آن کار کنند. این به کونته زمان لازم جهت آماده سازی را می دهد، کمک می کند که بازیکنان را بهتر بشناسد و مشخصا این به آن ها کمک می کند. جذب انگولو کانته تاثیر بزرگی برای آن ها داشته است.”

هنگامی که از ونگر در مورد علاقه به جذب کانته در تابستان پرسیده شد، وی جواب داد: “بله، وقتی او در فرانسه بود و وقتی که در لستر بود قصد خریدش را داشتم.”

وقتی خبرنگاران دلیل عدم خرید کانته را از او پرسیدند و اینکه آیا پول مشکل انتقال بود، وی جواب داد: “بار دیگر، نمی توانم همه چیز را توضیح دهم ولی کاملا مشخص است که دلیلش چه بود وقتی می بینید که سر از کجا در آورده است.”