آکه: الگویی ندارم، من خودم هستم

ناتان آکه که بالاخره توانست خودش را به چلسی ثابت کند در مصاحبه‌ای مفصل با دیلی میل از الگوی خودش تا صحبت‌های دروگبا با وی در روز اول تمرینات گفت.

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، آکه در ابتدا در مورد سفر خودش قبل از شروع کار با چلسی چنین گفت:”من ۳ روز استراحت کردم چون در جام حذفی برای بورنموث به میدان نرفتم. به جزایر قناری رفتم که یکدفعه تلفنم زنگ زد، مربی‌ بود، به من گفت `می توانی‌ باز گردی؟`”

“اگر مربی‌ به شما زنگ بزند و بگوید شما خوب کار کرده اید و از شما درخواست بازگشت کند خیلی‌ خوب است، یک نشانه مثبت است.”

“اما صادقانه بگویم کمی‌ احساس نگرانی‌ کردم. برای مدت زیادی در چلسی نبودم. من ۲ سال پیش تیم را ترک کردم. انگار خیلی‌ طولانی به نظرم می‌‌رسید و مطمئن نبودم بازگشت چه حسی خواهد داشت.”

“مربی‌ گفت من را در پست‌های مختلف در نظر خواهد گرفت. به عنوان بال چپ و مدافع چپ دفاع ۳ نفره. به من گفت سخت تمرین کنم و منتظر فرصت بمانم. اولین فرصت در اف ای کاپ خوب پیش رفت. اما همیشه می‌‌تواند بهتر شود.”

“امیدوارم که بتوانم شانس‌های بیشتری به دست بیا‌ورم تا بتوانم چیز‌هایی‌ که در چند سال گذشته یاد گرفته ام را نشان دهم. این تنها هدف من خواهد بود. نمی‌‌خواهم زیاد به آینده بلند مدت فکر کنم.”

“این همان راهی‌ است که من انتخاب کردم. این راه سختی بود چون همه می‌‌گفتند که وارد ترکیب این تیم شدن امکان ناپذیر است. این همان دلیلی‌ است که من را بیشتر تشویق به تلاش می‌‌کند، فقط می‌‌خواهم نشان دهم امکان پذیر است.”

ناتان آکه در مورد شباهتش به رود گولیت چنین اذعان کرد:” هر جا می‌‌روم مردم می‌‌گویند:`ببین این پسر رود گولیت است، قاعدتاً او شخص بزرگی‌ در هلند است. اما بازیکنی نیست که من سنًم به دیدن بازی‌هایش برسد. من خیلی‌ جوان هستم.”

“مدل مو‌های من از سنّ ۱۲ سالگی همینطور است. ابتدا کمی‌ کوتاهتر بود و پدرم آن‌‌ها را هر صبح برایم درست می‌‌کرد. سپس در اولین تورنومنت که از کشورم دور بودم او آن‌‌ها را برایم بافت که دیگر بدون او مشکلی‌ در اردو برای مرتب کردن آن‌‌ها نداشته باشم.”

آکه در مورد اولین ملاقاتش با رود گولیت گفت:”او به من گفت که بازی‌های من را دیده است و فکر می‌‌کند که آینده خوبی‌ دارم و امیدوار است که به تیم ملی‌ دعوت شوم.

“از سمت ساحل عاج برای دعوت من نشانه‌هایی‌ رسیده است. اما من می‌‌خواهم فعلا با هلند پیشرفت کنم. بازی برای هلند یک رویا خواهد بود. امیدوارم آن‌‌ها من را ببینند.”

آکه در مورد روز اول تمریناش با چلسی گفت:”دروگبا بیرون زمین در حال تمرین بود. ما او را دیدیم و او به سمت ما آمد و سلام گفت. پدر من آدم خجالتی‌ای است اما این بار از قبل خجالتی تر بود فکر می‌‌کنم کمی‌ هیجان زده شده بود. خانواده پدرم اهل ساحل آاج هستند و دروگبا هم همینطور و برای او یک قهرمان بود. دروگبا به ما گفت:`اگر می‌‌خواهید به تیم بزرگی‌ بیایید و جام ببرید پس به ما بپیوندیند`”

آکه همچنین معتقد است که شخص دیگری را دنبال نمی‌‌کند و همیشه می‌‌خواهد خودش باشد:”من هیچ وقت کس دیگری را دنبال نمی‌‌کنم. من هیچ وقت قهرمان نداشتم. من بازی خودم را می‌‌کنم. دوست دارم از فرصت‌ها استفاده کنم. این همان چیزی است که من می‌‌خواهم و می‌‌دانم در تیم بزرگی‌ مثل چلسی، کار آسانی ندارم.”

آکه در مورد حضورش در بورنموث گفت:”۲ ماه اول سخت بود چون بازی نمی‌‌کردم. هنوز از نظر روانی‌ آماده نبودم. می‌‌توانستم از باشگاه درخواست برگشت به چلسی بدهم سپس به جای دیگری بروم. اما در اوج نا امیدی می‌‌خواستم برای جایگاهم بجنگم. سعی‌ می‌‌کردم سخت کار کنم و آماده باشم.”

“من اعتماد به نفسم را به دست آوردم و اعتماد مربی‌ هم به من زیاد شد. در هر بازی بیشتر یاد می‌‌گرفتم، کلیپ‌های بازی را می دیدم و با مربی‌ حرف می‌‌زدم. احساس کردم در حال تبدیل به بازیکنی بهتر هستم. ”

آکه در مورد درخششش مقابل لیورپول گفت:”پس از آن‌ دیدار که با لباس بورنموث به میدان رفتم و گل زدم، جان تری به من پیغام داد و گفت:`خوب بازی کردی، بیشتر تلاش کن و پیشرفت کن.` این خیلی‌ خوب است که از شخصیت بزرگی‌ مانند جان تری که همه کاری در بازی انجام می‌‌دهد چنین چیز‌هایی‌ بشنوید. خوب بود که بدانم من را نگاه می‌‌کنند و پیشرفتم را زیر نظر دارند.”

سفیر آزما کیان