چلسی ۳-۱ آرسنال

چلسی با ارائه نمایشی فوق‌العاده موفق شد در هفته بیست و چهارم از مسابقات لیگ برتر با نتیجه ۳-۱ آرسنال را در استمفورد بریج در هم بکوبد.

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، شاگردان کونته با ترکیب کورتوا، موزس، کیهیل، ازپلیکویتا، آلونسو، ماتیچ، کانته، پدرو، هازارد و دیگو کوستا به این دیدار پا گذشتند.

چلسی نیمه اول را طوفانی شروع کرد و چندین موقعییت خوب در دقایق ابتدایی‌ مسابقه به دست آورد.

دقیقه ۱۲- سانتر عالی‌ هازارد با ضربه سر فوق‌العاده کوستا همراه شد اما چک روی این توپ استقامت کرد تا مارکوس آلونسو به یک پرش فوق‌العاده روی سر بِیِرین در ریباند توپ را به گل اول چلسی تبدیل کند تا حساب کار ۱-۰ به سود چلسی شود.

۱۸- حرکت کوستا در محوطه جریمه و ضربه این بازیکن که به بیرون تور دروازه آرسنال برخورد کرد.

۳۲- حرکت خوب آلونسو با پاس دقیق این بازیکن به پدرو ادامه پیدا کرد اما شوت پدرو را چک به خوبی‌ دفعه کرد.

۳۷- سانتر عالی‌ از اوزیل با ضربه سر وولکات در منطقه ۶ قدم چلسی همراه شد که کورتوا با واکنشی استثنائی دروازه تیمش را نجات داد.

۴۵+۱- حرکت در عرض اوزیل و شوت این بازیکن را باز هم کورتوا ناقص گذاشت.

۵۳- عدن هازارد در میانه زمین صاحب توپ شد و در شرایطی که بین ۵ مدافع آرسنال تنها بود با یک حرکت استثنائی توپ را به محوطه جریمه رساند و با شوتی دقیق پتر چک را تسلیم خودش کرد و حساب کار ۲-۰ به سود چلسی شد. این گل بدون شک یکی‌ از زیباترین گل‌های این فصل لیگ برتر بود.

۷۷- باز هم یک ضربه سر دیگر که این بار ولبک زننده آن‌ بود و باز هم تیبو کورتوا که به نجات تیمش آمد.

۸۵- پتر چک با دفع ناقص و فاجعه وار سسک فابرگاسی که تنها ۱ دقیقه از حضورش در زمین می‌‌گذشت را صاحب توپ کرد تا مهندس چلسی با یک ضربه چیپ و دقیق دروازه تیم سابقش را برای سومین بار در این بازی باز کند و حساب کار ۳-۰ به سود چلسی شود.

۹۰- کوستا در محوطه جریمه صاحب توپ شد و در شرایطی که ویلیان و فابرگاس را به راحتی‌ می‌‌توانست صاحب توپ کند ترجیح داد خودش به سمت دروازه شوت بزند تا این موقعییت طلائی از دست برود.

۹۱- پس از هدر رفتن موقعییت کوستا در بازگشت سانتر مونریل با ضربه سر جیرود به گل اول آرسنال در این دیدار تبدیل شد تا نتیجه به ۳-۱ تغییر پیدا کند.

سوت پایان بازی با نتیجه ۳-۱ به سود چلسی جایگاه این تیم را با ۱۲ امتیاز اختلاف تا قبل از دیدار لیورپول و تاتنهام در صدر جدول مستحکم تر کرد.