کونته: هنوز راه طولانی‌ای‌ در پیش داریم

آنتونیو کونته سرمربی چلسی که امروز تیمش موفق شد در یک دیدار جذاب همشهری و رقیب سنتی‌ خود را شکست دهد، معتقد است هنوز راه طولانی‌ای‌ برای قهرمانی باقیست.

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، کونته کنفرانس خبری پس از دیدار تیمش با آرسنال را با جواب به سوالی که پیرو قهرمانی قطعی این تیم از حالا بود، شروع کرد:” خیر، هنوز ۱۴ بازی و ۴۲ امتیاز ممکن باقی‌ ماند است. مطمئناً امروز بردن مقابل رقیبمان خیلی‌ مهم بود. وقتی‌ در این شرایط قرار می‌‌گیرید باید از آن‌ بهر بگیرید. آرسنال به ما نشان داد تیم بزرگ با بازیکنان بزرگی‌ است. اگر با یک نظم خوب مقابل آن‌‌ها بازی نکنید و میل به جنگندگی نداشته باشید، در دفاع و حمله خوب عمل نکنید، ریسک باختن شما را تهدید می‌‌کند.”

“ما باید از جوی که امروز در ورزشگاه حاکم بود راضی‌ باشیم. من برای هوادارانمان خوش حالم که این نوع از فوتبال را امروز تماشا کردند. حالا مهم است که این برد را جشن بگیریم، از فردا مهم است که به بازی با برنلی فکر کنیم، یک تیم بسیار خطرناک در خانه.”

“اما لیگ الان تمام نشده است. باید سخت به تلاشمان ادامه دهیم تا به رویایمان دست یابیم.”

کونته در مورد اظهار نظر ونگر مبنی بر اینکه گل اول چلسی سالم نبود پاسخ داد:” در انگلستان، در این لیگ، این همیشه یک گل سالم محسوب می‌‌شود. یک توپ بود، یک رقابت بر سر آن‌ شکل گرفت، آلونسو بلندتر از بِِیِرین پرید و توپ تبدیل به گل شد. از شنیدن این حرف در انگلستان شگفت زده می شوم، در ایتالیا؟ شاید! این یک تصمیم درست از سمت داور بود. ما اینطور صحنه‌ها را در انگلیس زیاد می‌‌بینیم و این طبیعی است. اگر در کشور دیگری بودیم شاید می‌‌شد در مورد این صحنه صحبت کرد ولی‌ اینجا اصلا درست نیست.”

کونته در مورد هازارد اذعان کرد:”وی یک گل فوق‌العاده به ثمر رساند. او امروز فرم خوبی‌ از خودش نشان داد چون اگر فرم خوبی‌ نداشته باشید نمی‌‌توانید از این نوع گل‌ها به ثمر برسانید. ما همه استعداد و قدرت او را می‌‌شناسیم. او یک بازیکن فوق‌العاده( تأکید روی این کلمه) با استعداد است. او یک مرد خوب هم هست، یک پسر خوب.”

“امروز در اولویت اول من از کار بدون توپ او در زمینه دفاعی‌ خوش حال بودم. او با دقت و تمرکز بالا بازی کرد. وقتی‌ می‌‌توانیم با هم اینطور کار کنیم همه کار برایمان آسان می‌‌شد.”

کونته تفاوت‌های چلسی امروز با چلسی‌ که در سپتامبر مقابل آرسنال صف آرایی کرد را چنین شرح داد:”شرایط خیلی‌ فرق کرده است. بعد از باخت به لیورپول با آرسنال یادم می‌‌آید گفتم` با دو تیم بزرگ رقابت کردیم، الان ما یک تیم نیستیم`. ما تنها ۱۱ بازیکن بودیم. در آن‌ شرایط همه چیز می‌‌توانست اتفاق بیفتد.”

“من کلماتم را به یاد می‌‌آورم. من همچنین گفتم باید در زمین هم نشان دهیم که تیم بزرگی‌ هستیم نه به خاطر اینکه صرفاً اسممان چلسی است. بعد از آن‌ شرایط، روحیه، میل به تیم بودن، میل به انجام کار‌های مهم در ما زنده شد. ما سعی‌ کردیم روی جنبه‌های مهم کاریمان پیشرفت کنیم. مطمئناً الان ما تیم دیگری هستیم.”

کونته اما معتقد است که الآن زمان مناسبی برای استراحت نیست چون یک سوم فصل باقی‌ مانده است. وی در این باره خاطر نشان کرد:”من نمی‌‌توانم بخوابم، نمی‌‌خواهم بازیکنانم هم بخوابند. در ترکیب من، بازیکنان با تجربه که چیز‌های زیادی در کارنامهشان برده اند وجود دارد، آن‌‌ها می‌‌دانند ما هنوز جام را نبرده ایم.”

“در زندگی‌ حرفه‌ای من به عنوان بازیکن چیز‌های زیادی برده‌ام و همچنین باخته ام. وقتی‌ ۳ بار در فینال جام قهرمانان می‌‌بازید و فقط یک بار می‌‌برید، یک گرسنگی و میل برد زیاد در شما ظاهر می‌‌شود. در دوران فوتبالی من یک بار با اختلاف ۸ امتیاز لیگ را بردم و یک بار هم همین اختلاف را باختم. به همین دلیل، فکر می‌‌کنم تجربه خوبی‌ دارم تا این شرایط را مدیریت کنم.”