کونته: فردا بازی سختی در پیش داریم

آنتونیو کونته در کنفرانس خبری پیش از بازی تیمش با کریستال پالاس از سختی‌های هفته گذشته و حساسیت دیدار چلسی و پالاس در لیگ برتر سخن گفت.

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، کونته در کنفرانس خود رو به خبرنگاران گفت:” ما در هفته گذشته مشکلات فراوانی داشتیم. فردا به دلایل فراوان بازی سختی خواهیم داشت. بعد از تعطیلات ملی‌ بازگشت به رقابت‌های داخلی‌ آسان نیست. بعضی‌ بازیکنان با مشکلاتی برگشتند. دو تا سه مسئله رو باید قبل از بازی فردا برای تصمیم گیری [در مورد ترکیب تیم] باید در نظر بگیرم.”

“ما باید حواسمان شدیداً به بازی باشد. این بازی مسابقه‌ای است که نکات مهم زیادی دارد. فراموش نکنیم که هنوز ۱۰ بازی به پایان رقابت‌ها باقی‌ مانده است. امیدواریم که  فصل را با موفقیت فراوان به پایان برسانیم، هم برای باشگاه هم برای هواداران.”

“در گذشته ۲ بار در شرایط فعلی‌ حضور داشتم. یکی‌ از آن‌‌ها مثبت بود و دیگری منفی‌. به همین دلیل تکرار می‌‌کنم هنوز ۲۱ امتیاز ممکن برای قهرمانی باقیست.”

“من بازی قبلی‌ با پالاس را به خوبی‌ به یاد دارم. ما شایسته برد بودیم اما سختی زیادی در آن‌ بازی کشیدیم. آن‌‌ها بازیکنان خوب زیادی دارند، مثل بنتکه که یک بازیکن فوق‌العاده است، یا زاها یا توسند که یکی‌ از بازیکنانی است که من دوست دارم. کابایه، پانچئون و خیلی‌ بازیکنان دیگر هم هستند.”

“اگر از من بپرسید چرا آن‌‌ها در مکان فعلی‌ قرار دارند، من نمی‌‌دانم. خیلی‌ عجیب است. وقتی‌ شما این تیم را دارید با این بازیکنان خوب این اتفاق می‌‌تواند بیافتد. درست مثل چلسی که سال گذشته سال خوبی‌ نداشت.”

“پالاس هر سه‌ بازی گذشته خود را برده است؛ در ۶ بازی گذشته آن‌‌ها ششم جدول هستند. ما باید تمرکز زیادی روی بازی داشته باشیم.“

کونته در مورد جان تری معتقد بود باید صبر کرد تا بتوان در انتهای فصل بهترین تصمیم را برای وی گرفت.

کونته در مورد شایعه‌های خروج هازارد از چلسی گفت:”آیا صحیح است؟ من نمی دانم. من همیشه یک حرف را تکرار می‌‌کنم، الان مهم است که بازیکنانم روی حال حاضر تمرکز کنند و به آینده دور فکر نکنند، چون این مسئله خطرناک است.”

“تنها چیزی که می‌‌توانم بگویم این است که ادن بازیکن چلسی است. ما از بودنش خوش حالیم او هم از بودن با ما خوش حال است. مشکلی‌ در این بین نمی‌‌بینم.”

کونته در مورد آمادگی‌ هازارد هم خاطر نشان کرد که وی نه تنها در ترکیب اصلی‌ است بلکه نمایش خوبی‌ را از خود ارائه خواهد داد.

کونته در مورد لینک شدن بازیکنانش با تیم‌های دیگر و به هم خوردن تمرکز آن‌‌ها گفت:” فوتبال عجیب است. فوتبال پر از سورپرایز است. تکرار می‌‌کنم: در تجربیات خود به عنوان بازیکن من جام‌های زیادی برده ام، اما فکر می‌‌کنم بیشتر از آن‌‌ها باخته ام. به همین دلیل، می‌‌خواهم پای خود را در زمین نگاه دارم. این برای من و بازیکنانم خیلی‌ مهم است.”

“همچنین بعد از اینطور فصل‌ها و کار و تلاش زیاد، سختی‌های زیادی باقی‌ می‌‌ماند، فکر می کنم لیاقت قهرمانی را داریم، اما ۱۰ بازی باقی‌ مانده، و مطمئناً حریفان ما نمی‌‌خواهند هنوز باور کنند چلسی قهرمان است.”

“به همین دلیل، باید حواسمان به ۱۰ بازی باقی‌ مانده باشد و سعی‌ کنیم که از همه آن‌‌ها ۳ امتیاز را بگیریم به خصوص فردا در خانه. بازی سختی در پیش رو داریم.”