کنفرانس خبری کونته پس از پیروزی برابر سیتی

آنتونیو کونته بعد از این که چلسی را به پیروزی ارزشمند برابر سیتی رساند، عنوان کرد که تیمش نباید با از دست دادن امتیازات به تاتنهام امید بدهد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، دو گل از ادن هازارد مقابل تک گل سرخیو آگوئرو کافی بود تا آبی های لندن از پس منچستر سیتی در ورزشگاه استمفوردبریج بر بیایند و یک قدم به قهرمانی نزدیک شده باشند.

کونته در کنفرانس خبری گفت: این یک برد بزرگ برای ما بود، ساده نبود چون وقتی مقابل سیتی بازی می کنید این طبیعیست که در بعضی از قسمت های بازی مشکلاتی برایتان پیش بیاید ولی من فکر می کنم که به درستی زجر کشیدیم! نیمه اول بسیار باز بود و هر دو تیم موقعیت داشت. معمولا وقتی بازی اینگونه می شود چندان خوشم نمی آید چون تعادل بیشتری از تیم می طلبم. در نیمه دوم بسیار عالی دفاع کردیم. این یک برد خوب بود، بالا تر از همه این که بعد از یک باخت بد که سزاوارش نبودیم پیروزی ارزشمندی کسب کردیم. در این موقع از فصل فشار بسیار بالاست و از دست دادن امتیاز خوب نیست چون به حریفتان امید می دهید.

کونته ادامه داد: این یک برد خوب در زمانی از فصل بود که بسیار مهم است. بازی کردن برابر سیتی ساده نیست چون آن ها یک تیم تاپ هستند. بازیکنان و تیم فوق العاده ای دارند که تحت هدایت یک مربی بزرگ است، بهترین در جهان. وقتی چنین ترکیبی مقابلتان قرار می گیرد کار بسیار سخت است.

کونته در مورد تعویض زوما که خوب بازی می کرد با نمانیا ماتیچ

به نظرم زوما واقعا عالی بازی کرد ولی تعویض تاکتیکی بود چون در نیمه اول در خط هافبک خیلی اذیت شدیم و آن ها بین خطوط فواصلی پیدا کرده بودند. پس من می خواستم با حضور ماتیج، برگرداندن آزپی به پست خودش و حضور پدرو در وینگ سمت راست قدرت را در میانه میدان دوباره به دست بگیرم. این تعویض تهاجمی تر بود چون حالا وینگ بک ما بیشتر یک وینگر بود تا یک مدافع. در نیمه دوم تعادل بالایی داشتیم و موقعیت های گلزنی به آن ها ندادیم. بازی را خوب کنترل کردیم.

با توجه به برد تاتنهام برابر سوانسی، فاصله همان ۷ امتیاز باقی ماند

اول از همه باید بگویم که بهتر از است به خودمان نگاه کنیم. نتیجه تاتنهام مهم است ولی مهم ترین نتیجه نتیجه خودمان است. باید این طرز فکر را ادامه دهیم. بهترین راه این است که فکر کنیم تاتنهام می تواند ۸ بازی را ببرد. برای قهرمانی ما ۱۸ امتیاز می خواهیم و این بهترین راه برای ماست.

کونته به ستایش از ادن هازارد پرداخت

او یک بازیکن مهم است و از نظر ذهنی در حال رشد می باشد. او واقعا فصل خوبی دارد ولی برای همه بازیکنانم و خودم، تنها در صورتی این فصل یادمان می ماند که در آن قهرمان شویم. تنها برندگان هستند که تاریخ را می نویسند. من بازیکنان باهوشی دارم و آن ها شرایط را می دانند.

با این پیروزی، حالا کونته اولین مردیست که توانسته تیمی از پپ گواردیولا را در لیگ دبل کند.

این بدین مهناست که پپ بهترین در جهان است چون اگر هرگر تا به حال دو بازی را مقابل یک تیم در یک فصل نباخته است، بدین معناست که او فوق العاده است.