مارکوس آلونسو

آلونسو و موزس منتقدان خود را ساکت کردند

 ویکتور موزس و مارکوس آلونسو باز هم مورد تمجید فراوان قرار گرفتند. وینگ بک های چلسی موثرخود اختلاف هفت امتیازی چلسی را با تاتنهام دوباره بازگرداندند.

آبی پوشان با نتیجه 1-3 در تقابل با بورنموث در شب شنبه بازی را پیروز شدند.آلونسو با یک ضربه ایستگاهی گل سوم را به زیبایی به ثمر رساند. موزس هم با بازگشت به ترکیب اصلی دوباره اهمیت خود را در تیم نشان داد که در بازی با کریستال پالاس این قدرت به ندرت دیده می شد. هری ردنپ در مورد دو بازیکن چلسی که در فصول قبلی لیگ برتر انگلیس دوران بسیار معمولی را تحمل کردند – مارکوس آلونسو به عنوان مدافع چپ در بولتون واندررز و ساندرلند و همچنین ویکتور موزس که فصل های بسیاری را به صورت قرضی برای لیورپول ، استوک سیتی و وستهام یونایتد توپ میزد – با شوق و حرارت به تمجید از آنها پرداخت.

هری ردنپ که به عنوان یک کارشناس ورزشی در شبکه BT Sport مشغول هست گفت : “او سه یا چهار سال قبل در اینجا بازی میکرد ، وقتی که در بولتون بود.او یک فوتبالیست دوست داشتنی است ، بسیار با کیفیت بازی می کند و پای چپ فوق العاده ای دارد. ارسال های او حرفه ای است. او همیشه خونسرد هست و برای این سیستم متناسب است.”

وی در مورد موزس هم گفت : ” او در دوران حرفه ای فوتبالی خود هیچوقت نخواست که از چلسی جدا شود تا اینکه ناگهانی میبینیم که او در این سیستم شکوفا شده و بسیار شگفت انگیز بوده است.”

گلن هادل دیگر کارشناس شبکه BT Sports به همان اندازه تحت تاثیر قرار گرفت و گفت : ” آلونسو به منتقدان خود اثبات کرد که اشتباه می کنند. بعد از انتقال او با مبلغی بالا در تابستان سال گذشته از فیورنتینا با شک و تردید در چلسی استقبال شد. هادل همچنین گفت : ” مردم درباره او و موزس در شروع فصل نسبت به کناره های دفاعی سیستم چلسی خیلی مطمئن نبودند اما آنها خودشان را اثبات کردندو آلونسو پای چپ متعادل و دوست داشتنی دارد. جابجایی توپ و بازی بسیار در بازی دیده میشد و آلونسو همیشه در میانه این انتقالات بود. پاس مورب همیشه کار ساز است.”

ارسالی از محمّد مهدی قهرمان