آینده مبهم مارکو فن خینکل

ایجنت مارکو فن خینکل باور دارد که موکلش هنوز هم می تواند در چلسی آتیه داشته باشد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، ۳ ماه پیش ون خینکل چلسی را به مقصد پی اس وی آیندهوون برای بار دوم ترک کرد تا باز هم به صورت قرضی در لیگ کشورش بازی کند. این انتقال با موفقیت فراوان مارکو همراه بوده، او توانسته است  ۷ گل در ۱۱ بازی در تیم فیلیپ کوکو به ثمر برساند.

فصل ۱۶-۲۰۱۵ ون خینکل به همراه پی اس وی توانست قهرمان لیگ هلند شود ولی مصدومیت زانویش باعث شد نیم فصل اول این فصل را از دست بدهد.

هافبک ۲۴ ساله به نظر می رسید این بار کامل توسط پی اس وی خریداری شود ولی چلسی حاضر به فروش این هافبک بلند قامت نشد و حتی قرارداد او را تا سال ۲۰۱۹ دقیقا در همان روز تکمیل انتقال قرضیش به پی اس وی، تمدید کرد.

باشگاه فنرباغچه ترکیه نیز خواهان خرید این بازیکن می باشد. ولی همه چیز در دستان آنتونیو کونته است.

مدیر برنامه های مارکو فن خینکل، آقای کارل یانسن عنوان کرد: واضح نیست که چه می شود، هنوز زود است. این فصل هنوز تمام نشده پس هیچ تصمیمی گرفته نشده است. هنوز مذاکرات بر سر این که آیا در چلسی خواهد بود یا نه برگزار نشده اند. باید تا آخر فصل صبر کنیم و پس از آن با مسئولین چلسی نتیجه گیری خواهیم کرد.

همچنین گزارشات از هلند ادعا می کنند پی اس وی قصد این را دارد که برای سومین بار پیاپی خینکل را به صورت قرضی از چلسی به خدمت بگیرد.

یانسن در این مورد گفت: چلسی قرارداد او را قبل از این که قرض داده شود تمدید کرد، پس در نظر ما هنوز هم می توان به داشتن آینده در چلسی امیدوار بود. نمی دانیم که آیا پی اس وی قصد دارد او را به صورت دائمی به خدمت بگیرد یا نه. پی اس وی هنوز برای فصل بعد در این دوره تصمیم نگرفته است.

فن خینکل سال ۲۰۱۳ با قراردادی به ارزش ۸.۴ میلیون پوند توسط خوزه مورینیو خریداری شد و در حالی که کم کم آماده جا افتادن در ترکیب چلسی می شد، از ناحیه رباط صلیبی در دقیقه ۱۰ بازی با سویندون تاون مصدوم شد تا آن فصل برایش خاتمه یابد. پس از آن نیز در دو دوره قرضی به همراه تیم های آث میلان و استوک سیتی چندان موافق نبود. با این حال فصل گذشته و این فصل ستاره بی چون و چرای پی اس وی آیندهوون بوده است.