مصاحبه هانری با کوستا در کوبهام

تیری هانری ستاره سال های نه چندان دور آرسنال به کمپ تمرین تیم چلسی رفت تا با کوستا مصاحبه ای تصویری داشته باشد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، تیری هانری را که همه با تیم آرسنال می شناسند چندی است که به عنوان کارشناس در قرارداد شبکه اسکای اسپورتز می باشد، او این بار برای مصاحبه با دیگو کوستا به کوبهام رفت و مصاحبه جالبی را با کوستا (به زبان اسپانیایی) انجام داد.

هانری: هر وقت تو را دیدم در حال شوخی کردن با اطرافیان بودی، زندگی شادی داری و از آن لذت می بری و من فکر می کنم این خیلی مهم است که بیان کنیم. چرا که اکثر مردم تو را آنطوری که در زمین هستی می بینند و می شناسند.

کوستا: هر جایی که بازی کرده ام، همبازی هایی که من را می شناسند، مردمانی که آنها را دیده ام هنوز من را دوست دارند، چرا که می دانند من واقعا چجور آدمی هستم.

بعضی وقتها آدم ها به خاطر رسانه ها شهره می شوند. اگر کسی کار بدی کرده باشد، رسانه آن را می گوید، بدون اینکه چیزی بداند.

اغلب مردم می گویند فلانی بد است و هرکسی هم که با آنها گوش می دهد هم فکر می کند او آدم بدی است.

این قضیه می تواند برایم وقتی دردناک باشد که یکی از همبازیانم به خبرنگاران یا هر کس دیگری بگوید که من آدم بدی هستم، در صورتی که من یک فرد شاد هستم. اشتباهاتی می کنم، مثل هرکس دیگری.

هانری: می بینم امسال آرامتر شده ای و مخصوصا که کنترل بیشتری روی رفتارت در زمان تحت فشار هستی و یا با کسی رو به رو میشوی داری. آیا روی این کار کرده ای؟ آیا مورینیو به تو کمک کرده است؟ و یا کونته به تو کمک کرده؟

کوستا: صادقانه؟ من متوفقش کردم و فکر کردم که من به همین رویه در اسپانیا بازی می کردم و هیچ اتفاقی برایم رخ نداد. اینجا هر اتفاقی در زمین می افتد سه جلسه محروم می شوید؟ و من دوباره برای سه بازی دیگر محروم می شدم؟ من!

پس من اینجا، در لندن زیاد بازی نمی کردم و در خانه خیلی مایوس بودم که سخت تلاش می کردم و این مشکلات پیش می آمد، همیشه من را اذیت می کرد. این لیگ باید بهترین لیگ در جهان باشد، اما خیلی بی معنی است که کسی را لمس کنید یا کمی سخت باشید سه جلسه محروم شوید.

اگر قانونی هست من هم باید به آن احترام بگذارم، اما تمام اینها باعث شده بود بخواهم لیگ برتر را ترک کنم. در ابتدای فصل من هماهنگ کرده بودم که برگردم به اتلتیکو مادرید، چرا که فکر می کردم نمی توانم آنطور که می خواهم اینجا بازی کنم.

هانری: می خواهم بدانم مورینیو چقدر به تو کمک کرده است.

کوستا: کاملا صادقانه که من همیشه به مردم می گویم خیلی خوشبختم از همکاری با مورینیو چرا که به من خیلی کمک کرد. زمانی که می خواهید به عنوان بازیکن پیشرفت کنید، همیشه باید بدنبال بهترین مربی جهان باشی و مورینیو یکی از آنهاست. من می خواستم به خاطر مورینیو به چلسی بیایم.

زمان انتقالم به چلسی همیشه به فواید کار کردن با مورینیو فکر می کردم. او مربی ای است که به خیلی از بازیکنانش کمک کرده است و او همیشه حداکثر را می خواهد. او به من خیلی کمک کرد. اما چیزی که در فصل گذشته اتفاق افتاد گاهی چیزها خوب پیش نمی رود و اینطور می شود.

واقعیت این است که مورینیو خیلی کمک کرد تا به عنوان بازیکن پیشرفت کنم.