کونته:‌ من مقصر این باختم

آنتونیو کونته مسئولیت باخت تیمش برابر یونایتد را برگردن گرفته است و امیدوار است بتواند در شش بازی آینده تیمش جبران کنند.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آنتونیو کونته سرمربی آبی ها که روز گذشته در برابر منچستر یونایتد شکست را پذیرفت در کنفرانس خبری بعد از بازی شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

کونته که مسئولیت باخت را برگردن گرفت، در خصوص این بازی گفت :”ما خوب بازی نکردیم و یونایتد استحقاق برد در این بازی را داشت، چرا که آها نمایش بهتری داشتند و با انگیزه تر بودند. خیلی ساده است، اما در این بازی تقصیر مربی است. به این معنی است که مربی تمرکز، انگیزه و هدفش را نتوانسته با تیم القا کند. وضعیت امروز خیلی ساده بود.”

وی ادامه داد:”ما باید اینطور فکر کنیم که تا پایان کار شش فینال در لیگ برتر پیش رو داریم.ما ۵۰ درصد شانس قهرمانی داریم و باید این را بدانیم. اگر ما در صدر جدول کارمان را تمام کنیم به این معنی است که لیاقتش را داشته ایم و اگر اینچنین نباشد یعنی تیم دیگری لیاقت قهرمانی داشته.”

کونته درباره وضعیت جدول و ۴ امتیاز اختلاف تیمش با تاتنهام نیز گفت:”خیلی عادی است که تحت فشار باشیم. من ترجیح می دهم برای قهرمانی بجنگیم تا انیکه بدون هیچ جنگ و فشاری به راحتی قهرمان شویم، خوش شانسیم که چنین فشاری رویمان است. فصل پیش هیچ فشاری روی چلسی نبود و به راحتی بازی میکرد، شما هم راضی بودید! ما کارمان را فوق العاده انجام می دهیم، در مقایسه با فصل گذشته و مشکلاتی که داشتیم ما خارق العاده ایم در این فصل، ما باید تلاش بیشتری برای شش بازی آینده انجام دهیم و اگر بتوانیم برنده باشیم باید به خود افتخار کنیم و در غیر این صورت باید برای تیم برنده دست بزنیم.”

او اضافه کرد :”من این اطمینان را در خودم و باریکنان و باشگاه دارم و این بار اولی نیست که در چنین شرایطی قرار می گیریم. ما باید به این شرایط افتخار کنیم. خیلی مهم است که بفهمین امروز چه اشتباهاتی داشتیم تا دوباره خودمان را بسازیم. دوباره تکرار می کنم، تقصیر من است.”

سرمربی آبی ها درخصوص عدم حضور کورتوا و آلونسو نیز گفت :”بعد از شکست درست نیست که وارد چنین شرایطی شویم. کورتوا در طول هفته مصدوم شد و برای همین او را نداشتیم. درست زمانی که باید روی بازی ها تمرکز کنیم تا بهانه ها. آلونسو هم شب گذشته ویروس داشت و مریض شده بود. ما با دکتران تلاش کردیم تا او را آماده کنیم برای بازی، اما ممکن نبود.برای همین او بازی نکرد.”

کونته همچنین درباره رویارویی تیمش با تاتنهام در مرحله نیمه نهایی جام حذفی نیز گفت :”ما می دانیم که یا به فینال می رویم با نه، پس باید ۲۰۰ درصد توانمان را بگذاریم تا به فینال برسیم. این کار راحت نخواهد بود چرا که تاتنهام الآن بهترین تیم است. آنها روی فرم فوق العاده ای هستند و اشتیاق زیادی دارند، چرا که احساس می کنند می توانند تاریخ را بنویسند. این بازی ای بین دو تیمی خواهد بود که برای قهرمانی می جنگند و می تواند بازی جذابی شود.ما پنج روز تا آماده شدن برای این بازی و پیروزی زمان داریم.”