کنفرانس خبری کونته پس از پیروزی برابر اورتون

بعد از عملکرد خیره کننده چلسی برای سومین بار در هفته اخیر،‌آنتونیو کونته صبر و هیجان تیمش را در پیروزی برابر اورتون مورد ستایش قرار داد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، آبی های لندن حالا با پیروزی برابر اورتون در گودیسون پارک یک قدم بزرگ برای قهرمانی در رقابت های لیگ برتر انگلستان برداشتند. در این مسابقه پدرو ابتدا با ضربه ای بی نظیر دروازه استکلنبرگ را باز کرد و سپس کیهیل و ویلیان نتیجه را ۳-۰ به سود شیرهای آبی لندن به پایان رساندند.

سرمربی چلسی، آنتونیو کونته که نمی توانست شادمانی خود را از این پیروزی پنهان کند گفت: “باید از عملکرد تیم راضی باشم. بازی کردن برابر یک تیم واقعا قوی که مربی واقعا خوبی دارد ساده نبود. اورتون از لحاظ تاکتیکی بسیار عالی خود را آماده کرده بود. بازیکنان من صبر فوق العاده ای داشتند تا در لحظه ای مناسب جلو بیفتند و سپس گل دوم و سوم را بزنند.”

“برایم گل نخوردن بعد از ۱۲ بازی بسیار مهم بود. این برای اعتماد به نفسمان در بخش آخر فصل مهم است. همه می دانیم اورتون ۸ بازی پیاپی را در گودیسون پارک برده بود. مطمعنا، بردی بزرگ بود. این نتیجه برای ما فوق العاده بود چون بردن اورتون خارج از خانه ساده نیست. باید همینطور ادامه دهیم، قدم به قدم جلو برویم و تلاش کنیم که سه امتیاز تک تک بازی ها را کسب کنیم.”

کونته مشتاق بازی بعدی و انتهای فصل است

“این هفته برای ما حیاتی بود و آن را عالی تمام کردیم. حالا باید ۲ روز استراحت کنیم و کار را خیلی خوب آغاز کنیم. ما می دانیم که حالا مهم ترین بخش فصل است. هر پیروزی فوق العاده محسوب می شود و چهار بازی باقی مانده است. باید درست با بازیکنان، هم کاران و هواداران جشن بگیرم و شور و هیجان داشته باشم. اگر میدلزبرو را نبرید،‌این پیروزی بزرگ را از دست داده اید. حالا باید روی هر بازی تمرکز کنیم.”

پدرو گل شماره ۱۲ این فصل خود را زد.

“پدرو نشان می دهد که بازیکن بزرگیست، ولی فراموش نکنید که برای بارسلونا بازی کرده و با آن ها جام های زیادی برده است. او بازیکن بزرگیست. فصلی خارق العاده دارد و باید همینطور ادامه دهد تا با پیروزی فصل را به پایان برساند،‌ در غیر این صورت فصلی خوب داشته، نه فوق العاده.”

داوید لوئیز بیرون رفت و ناتان آکی به جایش وارد زمین شد.

“با دکتر در مورد مصدومیتش حرف نزدم ولی فکر نکنم جدی باشد. امیدوارم برای بازی بعدی آماده باشد. همچنین در این بخش از فصل گاهی اوقات لازم است که حتی اگر شرایط مناسبی ندارید بازی کنید. داوید در این فصل تعهد بالایی نشان داده است. یادمان نرود که بعد از بازی با منچستر سیتی در زانویش مصدومیت داشت. همچنین از تاثیر آکی بسیار راضیم. وارد زمین شد و انگار که یک بازیکن قدیمیست. ولی او فقط یک جوان است! آکی تعهد، بازده و تمرکز بالایی از خود نشان داد وقتی که از او خواستم برایم بازی کند.”

“ساده نیست که از بازی کردن هفته به هفته در بورنموث به چلسی بیایی و روی نیمکت و حتی گاهی اوقات سکو ها بنشینی. ولی او درک می کند که اعتماد من با اوست. مقابل تاتنهام در نیمه نهایی بازیش دادم و امروز در لحظه ای که بسیار مهم بود وارد بازی شد. همچنین از این لحاظ خوشحالم که یک جوان برایمان بازی کرده است.”

دو تازه وارد چلسی ویلیان و سسک در این مسابقه، گل سوم را ساخته و پرداخته کردند.

“ساده نیست که در هر بازی بین پدرو و ویلیان یکی را انتخاب کرد و بهترین تصمیم را گرفت، همچنین نیمکت نشین کردن سسک هم گاهی اوقات سخت است. سسک بازیکنیست که نشان داده در این بخش از فصل تصمیم گیرنده است، چه از اول بازی کند چه از روی نیمکت بیاید. همچنین ویلیان. می دانم این شرایط برای بازیکنی که عادت داشته هر هفته بازی کند ساده نیست. آن ها ابتدا به من نشان دادند مردانی بزرگند و سپس بازیکنانی فوق العاده هستند.”

لحظاتی احساسی بین کونته و هواداران چلسی رقم خورد

“این ارتباط را بین من و هواداران ساخته ایم که باور کردنی نیست. فراموش نکنید تنها ۸-۹ ماه از آغاز کار من با چلسی می گذرد و دیدن این شور و هیجان و چنین رابطه ای با هواداران برای من و بازیکنان بی نظیر است. بسیار مهم است که این ارتباط بین باشگاه و هواداران باشد تا با همدیگر بجنگیم و در پایان فصل دستاوردی بزرگ داشته باشیم.”

کونته توضیح داد که چرا با بازیکنانش در رختکن صحبتی نکرد

“بعد از بازی پیام را نمی شد با کلمات رساند، فقط بغل کردن های فوق العاده و شور و هیجانی که داشتیم کافی بود. مهم است که ببریم و همچنین مصمم باشیم که به اهدافمان برسیم. باید به این فکر کنیم که این فصل می تواند از یک فصل خوب تبدیل به فصلی خارق العاده شود و این بسیار مهم است.