کار سخت چلسی برای خرید لوکاکو و موراتا

امیدواری چلسی برای خرید روملو لوکاکو و آلوارو موراتا برای جاگزین کردن آن ها با دیگو کوستا، مورد تهدید توسط سرمربی سابقش خوزه مورینیو قرار گرفته است.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، باشگاه چینی تیانجین کوانجیان به خرید ۷۶ میلیون پوندی دیگو کوستا نزدیک است و این بدین معناست که آبی های لندن نیاز دارند یک یا دو مهاجم خوب به خدمت بگیرند.

لوکاکو و موراتا از تابستان گذشته در صدر لیست خرید چلسی قرار داشته اند، ولی مورینیو قصد این را دارد که حداقل یکی از آن ها را به الدترافورد بیاورند.

هر دو مهاجم تقریبا به طور قطع اورتون و مادرید را ترک خواهند کرد. لوکاکو قبول نکرده که قراردادش را با اورتون تمدید کند و می خواهد برای تیمی حاضر در چمپیونز لیگ به میدان برود.

در همین حال موراتا در بازی های مهم رئال مادرید هرگز مورد استفاده قرار نگرفته است و مصمم به ترک برنابئو می باشد. مهاجم ۲۴ ساله و اسپانیایی در این فصل ۳۸ بازی برای تیمش انجام داده که ۲۱ عدد از آن ها را به عنوان بازیکن تعوضی وارد میدان شده. با این حال آماری تاثیر بر انگیز داشته و در همین زمان کم موفق شده ۱۸ گل به ثمر برساند.

چلسی باور دارد که بهترین موضع را برای خرید موراتا دارد چون که او ایده زندگی در لندن و کار با آنتنیو کونته را به شدت می پذیرد. با این حال موراتا از امکان تجدید دیدار با خوزه مورینیو در الدترافورد نیز وسوسه شده است. وقتی که موراتا تنها ۱۸ سال داشت، مورینیو برای اولین بار او را در رئال مادرید به میدان فرستاد.

این دو ۳ سال سابقه کار با همدیگر دارند و در فصل آخر مورینیو در مادرید، موراتای جوان ۱۳ بازی برای رئال انجام داد. منچستر یونایتد همچنین به دنبال آنتون گریژمان نیز می باشد.

رئال مادرید ۵۰ میلیون پوند روی موراتا قیمت گذاشته و اورتون نیز خواهان ۱۰۰ میلیون پوند برای لوکاکو است.

سال ۲۰۱۴ هنگامی که لوکاکو از عدم بازی کردن ناراضی بود، سرمربی باشگاه بود و در آن زمان با ۲۸ میلیون پوند چلسی را به مقصد اورتون ترک کرد.

در حال حاضر مهاجم بلژیکی آقای گل رقابت های لیگ انگلستان با ۲۴ گل زده است و به گفته خودش کاری نا تمام در استمفوردبریج دارد. گفته می شود اولویت لوکاکو بازگشت به بریج است. با این حال مورینیو حالا یکی از علاقه مندان به لوکاکو شده است و اینطور به نظر می رسد که اورتون ترجیح می دهد جوان بلژیکی را به باشگاه غرب لندنی واگذار نکند.

اورتون از سال ۲۰۱۵ به دلیل بی اخلاقی های چلسی در پروسه خرید جان استونز رابطه چندان خوبی با چلسی ندارد.

اگر یونایتد موفق به قهرمانی در لیگ اروپا و رسیدن به لیگ قهرمانان شود، کار را برای چلسی جهت خرید هر دو مهاجم سخت خواهد کرد.

آبی ها همچنین بدشان نمی آید گریژمان را به خدمت بگیرند ولی یونایتد در این پروسه بسیار جلو تر از چلسی می باشد و آماده است که حقوقی بسیار بالا به این بازیکن فرانسوی پرداخت کند.

چلسی به طور قطع برای جایگزین کردن کوستا باید دست به کار شود. استاندارد در ادامه گزارش خود عنوان کرده که باشگاه از ماه گذشته صبر خود را در کنترل و مراوده با دیگو کوستا از دست داده و آماده فروش این بازیکن حاشیه ساز است.

در صورت جدایی کوستا، تنها مهاجم بزرگ سال چلسی میچی باتشوای خواهد بود که تا به حال هرگز در لیگ برتر انگلستان از ابتدا وارد زمین نشده است. با این حال آنتونیو کونته به احتمال فراوان برتراند ترائوره و تامی آبراهام را به جمع نفراتش فرا خواهد خواند، بازیکنانی که در حال درخشش در باشگاه های آژآکس و بریستول سیتی هستند.