داوید لوییز

لوئیز: به بلوغ فوتبالی رسیده ام

داوید لوئیز مدافع ۳۰ ساله چلسی که یکی‌ از ارکان اصلی‌ موفقیت تیمش در فصل جاری بوده است، معتقد است از اولین دوران حضورش در این تیم به بلوغ فوتبالی رسیده است.

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، داوید لوئیز که در ترکیب تیم منتخب لیگ برتر قرار گرفته است به خبرنگار اسکای اسپورتز گفت:” باید هم در فوتبال و هم در زندگی‌ شخصی‌ بتوانید به بلوغ فکری برسید. فکر می‌‌کنم تجربه به شما خیلی‌ چیز‌ها می‌‌دهد، هم به عنوان یک بازیکن هم در زندگی‌ شخصی‌، اگر می‌‌خواهید یاد بگیرید باید به بلوغ فکری برسید. باید دامنه اطلاعاتتان را گسترش دهید”

“الان دیگر بازی خوانی بهتری انجام می‌‌دهم، بازی‌ها را بیشتر می‌‌فهمم، این روز‌ها فشار بازی‌های بزرگ بیشتر است. فکر می‌‌کنم اگر می‌‌خواهید پیشرفت کنید، باید فکر کنید که از بازیکنی که قبلاً بودید بازیکن بهتر شده اید.”

“من با شش، هفت، هشت مربی‌ کار کرده ام. آن‌‌ها بازی من را بهتر کرده اند، لیگ‌های مختلف در کشور‌های مختلف هم در این امر تأثیر گذار بوده اند.”

لوئیز در مورد اینکه آیا لیگ برتر تغییری نسبت به گذشته کرده است گفت:”فکر می‌‌کنم فشار هنوز مثل گذشته است. چون همیشه شش یا هفت تیم برای قهرمانی می‌‌جنگند. تغییر زیادی نمی‌‌بینم. لیگ برتر با همان اعتبار همیشگی‌ دنبال می‌‌شود، اگر بهترین نباشد. بردن لیگ برتر همیشه سخت است.”

لوئیز در مورد تغییر سیستم چلسی به سه‌ دفاعه و پیشرفت این تیم افزود:”من در این سیستم بازی‌ام را شروع کردم وقتی‌ جوان تر بودم، در گذشته‌های دور، و حالا به بازی در این سیستم بازگشته ام. در این سیستم کار‌های تاکتیکی زیادی باید انجام دهید، کونته همیشه به من نکات را گوشزد می‌‌کند.”

“من در این پست باید جای خالی‌ همه را پوشش دهم، هم جای مدافعان، هم جای هافبک‌ها و هم وینگر ها. این یک پست تاکتیکی است، من هم عاشق کار کردن با کونته هستم، او عاشق کار کردن روی ریز نکات است. او به من کمک زیادی کرده است و کار کردن با کونته فوق‌العاده است.”

لوئیز بابت فشار زیاد روی چلسی در هفته‌های پایانی لیگ افزود: “فکر می‌‌کنم باید از تحت فشار بودن هم لذت ببریم. باید بدانیم زندگی‌ برایمان شیرین است، هر روز بیدار شدن لذت بخش است، هیچ وقت نمی‌‌دانید که آیا فردا هم از خواب بیدار می‌‌شوید یا خیر، پس باید از زندگی‌ به نحو احسنت لذت ببریم.”

“قطعاً با کمی‌ سازش، تمرکز و شناخت خوب از وظایفمان و لذت بردن از کاری که می‌‌کنیم، می‌‌توانیم به هدف برسیم. خوب است که تحت فشار باشیم، این بدان مانع است که برای چیزی بزرگ می‌‌جنگیم.”