کونته

کونته در راه آنچلوتی و دی ماتئو

آنتونیو کونته سرمربی ایتالیائی چلسی امیدوار است قدم در راهی‌ بگذارد که پیش از او هموطنانش، کارلو آنچلوتی و روبرتو دی ماتئو در چلسی طی‌ کرده اند.

 

به گزارش کانون رسمی‌ هواداران چلسی در ایران، کونته در مصاحبه‌ای به وبسایت باشگاه چلسی گفت:”هر مربی‌‌ای طرز تفکر متفاوتی دارد، من به گذشته نگاه کردم و خیلی‌ از مربیان ایتالیائی موفق در لیگ برتر را دیدم که برای ما و مکتبمان خوب است. اما اینکه از کدام کشور آمده عید خیلی‌ مهم نیست.”

“در حال حاضر در انگلستان مربیان خیلی‌ خوبی‌ هستند که همه از کشور‌های مختلفی‌ آمده اند، همچنین مربیان انگلیسی‌ خیلی‌ خوبی‌ هم اینجا هستند.”

“فصل گذشته من رانیری را خیلی‌ تا قهرمانی حمایت کردم. در ایتالیا، ما این برد را به نحوه خود جشن گرفتیم. کلودیو برای کارنامه کاری خوبش شایسته این قهرمانی بود. فکر می‌‌کنم طبیعی‌ باشد که به عنوان یک ایتالیائی از قهرمانی یک ایتالیائی دیگر در انگلستان خوش حال شوم. موفقیت آنچلوتی در آلمان هم همین شرایط را دارد.”

کونته همچنین به صحبت از تفاوت‌های بین سری آ و لیگ برتر پرداخت:” لیگ ایتالیا یک مدرسه مربی‌ گری خوب است، اما صادقانه بگویم وقتی‌ به این لیگ [لیگ برتر] می‌‌آیید باید طرز تفکرتان را نسبت به خیلی‌ چیز‌ها عوض کنید تا زودتر خود را به شرایط وفق دهید.”

“این لیگ خیلی‌ سخت است. وقتی‌ با لیگ‌های دیگر مقایسه می‌‌کنید می‌‌بینید کاملا متفاوت است. برای هر بازی باید تا دقیقه آخر بجنگید. همه بازی‌ها سخت است. باید با تمام وجود در مسابقات ظاهر شوید.”

“به همین دلیل، برگشتن به لیگ پس از بازی‌های ‌اروپایی برای بازیکنان سخت است.این موضوع در عملکرد تیم ملی‌ انگلستان هم در رقابت های جام جهانی‌ و ‌اروپایی تأثیر گذار است. در پایان فصل هم بازیکنان معمولان خسته هستند.”