فابزگاس

فابرگاس: رقیبان بدانند بهتر از این هم می‌‌شویم

سسک فابرگاس که در فصل جاری اگرچه کمتر به بازی گرفته شده، یکی‌ از تاثیر گذارترین بازیکنان لیگ برتر و چلسی است. او معتقد است چلسی بهتر از این هم می‌‌شود.

به گزارش کانون هواداران چلسی در ایران، فابرگاس گفت:”مطمئنم ما قوی تر خواهیم شد، درست است که لیگ را بردیم اما این بدان معنا نیست که تیم بهتر نخواهد شد. هر تیمی، حتی اگر ببرد، سعی‌ می‌‌کند پیشرفت کند و مطمئنم چلسی هم از این قاعده مستثنی نیست.”

“ما قطعاً احساس می‌‌کنیم که می‌‌توانیم به هدفی‌ بزرگ در راستای چمپیونز لیگ دست پیدا کنیم. این یک هدف بزرگ است. این روز‌ها تیم‌های انگلیسی در چمپیونز لیگ دچار مشکل هستند و دلیل آن‌ هم این هست که لیگ برتر بسیار سخت است.”

“این لیگ بهترین در دنیا است. شاید بهترین بازیکنان دنیا را نداشته باشد اما چالشی‌ترین لیگ و سخت‌ترین برای بردن است. شش تیم می توانند به راحتی‌ لیگ را ببرند. هر تیمی می‌‌تواند شما را شکست دهد. این همان دلیلی‌ است که سال آینده ما باید در اوج خود باشیم تا در دو جام سخت رقابت کنیم.”

“کار سختی در پیش داریم اما احساس می‌‌کنیم سال آینده نه تنها در لیگ برتر بلکه در جام قهرمانان قوی خواهیم بود.”

فابرگاس در مورد کونته هم گفت:”او یک برنده است. در ابتدا ما تغییرات گسترده‌ای در تیم دیدیم. شاید بعضی‌ از ما به آن‌ عادت نداشتیم اما حالا می‌‌دانیم او دقیقاً از ما چه می‌‌خواهد. این فصل ما را به خوبی‌ برای اتفاقات فصل آینده آماده کرده است. ما سخت کار کردیم که پیشرفت کنیم اما می‌‌توانیم بهتر هم بشویم. امیدوارم به خوبی‌ برای جام حذفی آماده شویم و برای فصل آینده خوب استراحت کنیم.”

هافبک چلسی در مورد رویارویی با تیمی که هشت سال سابقه حضور در آن‌ را دارد [آرسنال] گفت:”کمی‌ احساسی‌ خواهد بود. برای من بازی ساده‌ای نخواهد بود. من بازی کردن مقابل آرسنال را دوست ندارم. آن‌‌ها تیمی در قلب من هستند و همیشه خواهند بود. باید این احساسات را کنار بگذارم. باید حرفه‌ای باشم.”

“آرسنال در حال حاضر خوب بازی می‌‌کند و سیستم متفاوتی دارد. شاید این فصل آنچنان پر فروغ نبوده اند اما از نظر دفاعی‌ بهتر هستند. آن‌‌ها الان روی دور برد هستند و این برای آن‌‌ها مهم است. باورشان به خودشان زیاد است و اعتماد به نفس خوبی دارند.”

“اما ما هم به خود باور داریم و امیدوارم بتوانیم همانطور که می‌‌خواهیم به آن‌‌ها آسیب بزنیم. تصور کنید که هر دو جام را برده باشید. خارق‌العاده خواهد بود.”

وی همچنین در مورد زندگی‌ در لندن و دو سال باقی‌ مانده از قراردادش خاطرنشان کرد:”من احساس می‌‌کنم فرم فوق‌العاده‌ای دارم. از اوایل دسامبر این احساس را دارم. در ابتدا وقتی‌ نتوانید به ترکیب راه پیدا کنید خسته کننده است اما نمی‌‌دانید در ادامه چه پیش خواهد آامد.”

“با کار و تلاش سخت همه چیز امکان پذیر است. من خیلی‌ تلاش کردم که به تیم بازگردم و فکر می‌‌کنم پاداش این تلاش را گرفتم.”