آکه

آکه: در حال پیشرفت هستم

ناتان آکه که در نقل و انتقالات میا‌‌ن فصل از بورنموث به چلسی بازگشت، معتقد است که در حال حاضر در حال پیشرفت و رسیدن به بلوغ فوتبالی است.

به گزارش کانون هواداران چلسی دا ایران، آکه گفت:” همه بازی‌ها سخت است. مردم فکر کردند که کار ما مقابل واتفورد آسان خواهد بود و اصلا اینطور نبود. ما نیاز داریم که به خوبی‌ و درستی‌ آمده همه بازی‌ها شویم.”

“مربی‌ ما قبل از بازی با واتفورد به ما گفت ما هنوز چیزی برای به دست آوردن داریم. باید مطمئن شویم که هنوز محکم و جدی به کارمان ادامه می‌‌دهیم و هر چه داریم را در بازی به کار می‌‌گیریم.”

وی در مورد خداحافظی تری از فوتبال گفت: “او [تری] همیشه با ما است، بهمان کمک می‌‌کند و حرف می‌‌زند. وقتی‌ ۱۷ ساله بودم به چلسی آمدم زمانی‌ که بنیتز مربی‌ تیم بود. همیشه زمانی‌ که به او نیاز داشتم با من بود، چه در زمین چه خارج از زمین. سعی‌ می‌‌کند به ما کمک کند، این اخلاق او است. او بازی خودش را انجام می‌‌دهد و همچنین حواسش به دیگر بازیکنان هم هست. پس خیلی‌ خوب بود که در کنارش باشم.”

آکه در مورد اینکه چه از تری یاد گرفته است افزود:”جاگیری‌ها و شخصیت. طوری که تری هر روز تمرین می‌‌کند خارق‌العاده است. او همیشه مطمئن می‌‌شود که صد درصد توانش را می‌‌گذارد. حتی زمانی‌ که کمی‌ خسته است. او همینطور ادامه می‌‌دهد و شیوه‌ای که تکل می‌‌زند باعث می‌‌شود شما هم به او نگاه کنید و از او یاد بگیرید. او یک اسطوره بزرگ برای چلسی است و از دست دادنش سخت است.”

آکه همچنین در مورد دوران حضورش در بورنموث خاطرنشان کرد:” در آن‌ جا همه چیز در مورد بازی کردن بود. من به عنوان مدافع وسط به میدان رفتم و قبلاً این کار را انجام نداده بودم. خیلی‌ از این فرصت لذت بردم چون آن‌‌ها تیم خوبی‌ بودند.”

“وقتی‌ به اینجا بازگشتم یک چالش جدید داشتم، بازی با بهترین بازیکنان، برای قهرمانی جنگیدن و بازی در نیمه نهایی‌ اف ای کاپ. این یک فصل خوب برای یاد آوری است و من در زمین چیز‌های زیادی یاد گرفتم، همچنین از نظر هوش فوتبالی کمی‌ بالغ تر شده ام. تجربه خوبی‌ بود.”