گونته

کونته: امروز پر از احساسات بود

آنتونیو کونته سرمربی چلسی پس از پیروزی 5-1 مقابل ساندرلند و دست یابی به رکورد 30 برد در لیگ برتر در یک فصل، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش کانون رسمی هواداران چلسی در ایران، کونته در کنفرانس خود گفت:”امروز احساسات زیادی بر بازی غالب بود. فکر کنم فصل را به این شکل تمام کردن خیلی خوب است. ما لیگ را با 30 برد به اتمام رساندیم که نکته مثبتی است. ما از موانع سختی رد شدیم و باید به خود افتخار کنیم که می توانیم با هواداران و خانواده هایمان جشن بگیریم.”

کونته در مورد تعویض تری در دقیقه 26 گفت:” به شما گفته بودم که مهم است بهترین راه را برای خداحافظی یک قهرمان و یک اسطوره در این تیم انتخاب کنیم. او شایسته بودن در ترکیب اصلی بود. او شایسته اینگونه بدرقه شدن در دقیقه 26 مسابقه بود چون او تاریخ چلسی را نوشته است. رفتن او برای من و باشگاه سخت است چون او کمک بسیاری به ما می کرد برای او و خانواده اش بهترین ها را آرزو دارم. باید به تصمیمش احترام بگذاریم.”

“فکر می کنم این ایده بازیکنانم (گارد افتخار) یک ایده خوب بود. ما با یک بازیکن مهم و اسطوره طرف بودیم. یکی از بهترین مدافعین تاریخ جهان. او شایسته تقدیر است.”

کونته در مورد باتشوایی هم چنین اذعان داشت:” من برای او خوشحال هستم چون فصل بسیار سختی داشت. به لیگ برتر آمدن و بازی کردن کار آسانی نیست چون لیگ قوی ای است. بعد از یک سال، کار کردن و فشار آوردن و مسئولیت شناسی او، شایسته بازی بازی در فینال هم هست و سلاح خوبی برای ما است.”

کونته ادامه داد:” اینکه فکر کنیم فصل ما به پایان رسیده است و برد و باخت مقابل آرسنال تفاوتی برای ما ندارد، بسیار خطرناک است. ما باید مثل برنده ها فکر کنیم نه بازنده ها. مهم است که امروز جشن بگیریم و لذت ببریم.”

” این فصل می تواند خارق العاده شود اگر ما اف ای کاپ را هم ببریم. ما باید انگیزه مناسب برای آن مسابقه را پیدا کنیم زیرا سطح ما و آرسنال الآن مساوی است. ما ابتدا 3-0 به آرسنال باختیم و سپس 3-1 آنها را بردیم. حالا این فرصت را داریم که برای بار سوم با آنها مقابله کنیم. ما باید برندگی و آتش درون خودمان را پیدا کنیم تا این هفته به سختی کار کنیم و خود را آماده کنیم. فرصت مناسبی برای دبل کردن است.”

“من سعی کردم بهترین راه حل را برای آمادگی بدنی بازیکنان پیدا کنم و به بازیکنانی که دقایق بازی بیشتری نیاز دارند فرصت بیشتری بدهم. حالا شش روز وقت دارم که بهترین تصمیم را برای ترکیب تیم مقابل آرسنال بگیرم. این فصل نشان داده است که آمدن بازیکنان از روی نیمکت به زمین برای ما مفید بوده است. حتی امروز، با آمدن پدرو و باتشوایی 3 گل دیگر به ثمر رساندیم. میشی مقابل وست بروم و واتفورد هم گلزنی کرد.”

“اگر از من بپرسید کدام تیم دست برتری دارد جوابم آرسنال است زیرا آنها می خواهند با بردن این جام فصلشان را به خوبی به پایان برسانند. بازی سختی خواهد بود. مهم ترین چیز این است که آن ها به چمپیونز لیگ هم پس از سالیان طولانی نرفتند. من در مورد تاکتیک های بازی حرف نمی زنم در مورد انگیزه می گویم.”